ZDrogi.pl
Wypadek

youtube

Rozpędzona ciężarówka wjechała w dwójkę dzieci - Wideo

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek, który został zarejestrowany przez kamerę monitoringu, dosłownie mrozi krew w żyłach. Dwie młode uczennice zostały potrącone przez rozpędzoną ciężarówkę. Przyczyną tego dramatycznego zdarzenia była nadmierna prędkość oraz brawura kierującego. Dzie

Przerażający wypadek w jednym z chińskich miast. Nieodpowiedzialny kierowca mógł doprowadzić do tragedii.

Do tego przerażającego incydentu doszło w w mieście Mingguang w prowincji Anhui we wschodnich Chinach. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i z wielką siłą wjechał w dwie dziewczynki, stojące na poboczu.

Do wypadku doszło około godziny 7.00, gdy natężenie ruchu na ulicach jest naprawdę spore. Dwie uczennice szły na zajęcia do pobliskiej szkoły. W pewnym momencie, nierozważny kierowca mógł pozbawić je życia.

Nagranie z monitoringu pokazuje sytuację, w której dziewczynki zostały uderzone przez rozpędzoną ciężarówkę. W wyniku poślizgu, pojazd zmienił swoje położenie, skręcając o 180 stopni.

W wyniku tego zdarzenia, dziewczyny upadły na ziemię. Jedna z nich bardzo szybko wstała, by pocieszyć płaczącą towarzyszkę. Wideo pokazuje, że wystraszony kierujący wyskoczył ze swojej kabiny, by sprawdzić stan poszkodowanych, które bardzo szybko trafiły do najbliższego szpitala. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

- Nasze dochodzenie na miejscu wykazało, że ciężarówka straciła kontrolę, ponieważ jej kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Przejeżdżał przez śliskie skrzyżowania z ogromną prędkością. W pewnym momencie, nie poradził sobie z tą awaryjną sytuacją we właściwy sposób, doprowadzając do dramatu. Każdy z tych aspektów złożył się na taki, a nie inny finał tego incydentu. Kierowca ciężarówki jest w pełni odpowiedzialny za wypadek. - powiedział jeden z funkcjonariuszy policji drogowej z miasta Mingguang.

Wypadek, mógł zakończyć się w koszmarny sposób. Na szczęście skończyło się jedynie na złamaniach. Jedna z poszkodowanych doznała złamania ramienia, natomiast druga nie doznała żadnej kontuzji.

„Dwie uczennice podjęły stosowne działania, aby uniknąć uderzenia przez ciężarówkę po tym, jak zdały sobie sprawę z ogromnego niebezpieczeństwa. Ponadto środek ciężkości ciężarówki, przesunął się na jej tylną część po tym, jak straciła kontrolę, co pomogło złagodzić obrażenia” - powiedział Zhang Yongjun, funkcjonariusz policji drogowej z miasta Mingguang.

Poniższe nagranie pokazuje, jak niewiele potrzeba do dramatycznego incydentu. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >