ZDrogi.pl

zDrogi.pl

Nagrania z tragicznej interwencji policjantów w Raciborzu - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Do tragedii doszło w ubiegły wtorek (4 maja) w Raciborzu (woj. śląskie), przy ul. Chełmońskiego. W trakcie interwencji jeden z funkcjonariuszy został postrzelony i zmarł. Jak podawano wówczas, do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej.

Według najnowszych informacji, do strzelaniny doszło przy próbie wylegitymowania mężczyzny, który podając się za policjanta, próbował kontrolować kierowców.

Dramat rozegrał się we wtorek (4 maja) rano przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Dwaj funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierowcy auta marki Renault Scenic, który, podając się za policjanta, zatrzymywał innych kierowców do kontroli drogowej.

Gdy funkcjonariusze poprosili o okazanie dokumentów, oszust powiedział, że musi ich poszukać. Zamiast nich wyciągnął jednak broń, z której oddał kilka strzałów w kierunku jednego z policjantów.

Funkcjonariusz doznał ciężkich obrażeń. Reanimacja nie przyniosła rezultatu

Policjanci podejmujący interwencję wobec kierowcy poruszali się oznakowanym radiowozem i byli umundurowani.

Postrzelonego policjanta nie udało się uratować. To młodszy aspirant Michał Kędzierski. Miał 43 lata. Służbę pełnił od 10 lat. Wcześniej pracował w lokalnych mediach - radio i telewizji.

W tym momencie prowadzone są policyjne czynności z udziałem prokuratora, które mają pomóc ustalić przebieg i okoliczności zdarzenia, a teren został zabezpieczony. Rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu otrzymają opiekę psychologiczną.

Jak poinformowała w rozmowie z portalem Onet.pl podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji - "Komentarzem do tych nagrań są zarzuty, jakie usłyszał mężczyzna, który strzelał do mundurowych. Te dotyczą zabójstwa policjanta, usiłowania zabójstwa drugiego, co widać na filmie, gdy policjant jest za cywilnym samochodem oraz trzeci zarzut - nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Prócz pistoletu, z którego strzelał do funkcjonariuszy, w jego aucie znaleziono również broń automatyczną. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie"

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Onet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]