ZDrogi.pl > Aktualności > Nagrania z tragicznej interwencji policjantów w Raciborzu - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:53

Nagrania z tragicznej interwencji policjantów w Raciborzu - Wideo

Nagrania z tragicznej interwencji policjantów w Raciborzu
zDrogi.pl

Do tragedii doszło w ubiegły wtorek (4 maja) w Raciborzu (woj. śląskie), przy ul. Chełmońskiego. W trakcie interwencji jeden z funkcjonariuszy został postrzelony i zmarł. Jak podawano wówczas, do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej.

Według najnowszych informacji, do strzelaniny doszło przy próbie wylegitymowania mężczyzny, który podając się za policjanta, próbował kontrolować kierowców.

Dramat rozegrał się we wtorek (4 maja) rano przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Dwaj funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierowcy auta marki Renault Scenic, który, podając się za policjanta, zatrzymywał innych kierowców do kontroli drogowej.

Gdy funkcjonariusze poprosili o okazanie dokumentów, oszust powiedział, że musi ich poszukać. Zamiast nich wyciągnął jednak broń, z której oddał kilka strzałów w kierunku jednego z policjantów.

Funkcjonariusz doznał ciężkich obrażeń. Reanimacja nie przyniosła rezultatu

Policjanci podejmujący interwencję wobec kierowcy poruszali się oznakowanym radiowozem i byli umundurowani.

Postrzelonego policjanta nie udało się uratować. To młodszy aspirant Michał Kędzierski. Miał 43 lata. Służbę pełnił od 10 lat. Wcześniej pracował w lokalnych mediach - radio i telewizji.

W tym momencie prowadzone są policyjne czynności z udziałem prokuratora, które mają pomóc ustalić przebieg i okoliczności zdarzenia, a teren został zabezpieczony. Rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu otrzymają opiekę psychologiczną.

Jak poinformowała w rozmowie z portalem Onet.pl podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji - "Komentarzem do tych nagrań są zarzuty, jakie usłyszał mężczyzna, który strzelał do mundurowych. Te dotyczą zabójstwa policjanta, usiłowania zabójstwa drugiego, co widać na filmie, gdy policjant jest za cywilnym samochodem oraz trzeci zarzut - nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Prócz pistoletu, z którego strzelał do funkcjonariuszy, w jego aucie znaleziono również broń automatyczną. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie"

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Onet.pl