ZDrogi.pl
Policja zakaz schrodingera

Youtube.com STOP CHAM

Policja próbowała karać kierowców za jazdę na zakazie, którego nie było - Wideo

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

W policji też pracują ludzie, więc popełniają błędy. Jednak próbując łapać kierowców w konkretnym miejscu, warto by było się wcześniej upewnić, czy są do tego podstawy. Ci funkcjonariusze próbowali egzekwować złamanie zakazu, którego nie było.

Policja została uświadomiona o swoim błędzie dopiero przez kierowcę z kamerką. Do zdarzenia doszło 30 kwietnia w okolicach Krakowa i Swoszowic (woj. małopolskie). Autor nagrania pojechał na rzekomym zakazie, za co został zatrzymany. Później okazało się, że znak go kompletnie nie dotyczy.

Policja zatrzymuje kierowców na zakazie, którego nie ma

Na nagraniu widać, jak ze względu na roboty drogowe, zamknięty jest jeden pas ruchu. Na barierce ustawiono zakaz ruchu, dotyczył on jednak tylko lewego pasa (był ustawiony z lewej strony, na środku jezdni). Mimo to, kilkanaście metrów dalej, policja zatrzymywała kierowców.

Kobieta w czerwonym renault, widząc policjantów, spanikowała i zawróciła. Nagrywający był jednak pewny swego i jechał dalej. Oczywiście został zatrzymany przez policjantkę. Funkcjonariuszka zarzuciła kierowcy, że wjechał na zakazie. Wtedy wywiązała się dyskusja.

Bp-i Autósok Közössége

Kierowca fiata dał nauczkę cwaniakowi w BMW. Obaj zasługiwali na mandat - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Autor nagrania upierał się przy swoim i mówił, że zakaz jest z lewej strony. Choć faktycznie z prawej strony był drugi zakaz ruchu, dotyczył on tylko pojazdów o masie powyżej 3 ton (nie dotyczy MPK). Policjantka upierała się jednak, że również po prawej stronie stoi znak B-1.

Policja przyznaje się do błędu, ale nie przeprasza

Po chwili dyskutować z kierowcą przyszedł policjant, który radził nagrywającemu cofnąć się i samemu sprawdzić, czy jest zakaz ruchu. Jednak autor nagrania powiedział, że nie będzie tego robił, bo może sprawdzić na kamerze. W końcu policjant zdecydował się sprawdzić jaki znak stał te kilkanaście metrów przed punktem kontroli.

Finalnie okazało się, że kierowca miał rację, bo funkcjonariusz potwierdził policjantce, że zakaz ruchu dotyczy aut powyżej 3 ton. Jak zaznacza autor nagrania, policjanci nawet nie przeprosili za swój błąd, po prostu puścili dalej kierowców, tak jakby nic się nie stało.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com STOP CHAM

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >