ZDrogi.pl > Na drogach > Awaria quada na środku torowiska. Kierowca BMW nie zachował się zbyt rozsądnie - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Awaria quada na środku torowiska. Kierowca BMW nie zachował się zbyt rozsądnie - Wideo

kierowca-przejezdzajacy-pociag
Youtube.com Autem Szanuje Zasady

Kierowca quada miał wyjątkowego pecha. Pojazd zepsuł mu się akurat na środku torowiska. Czterokołowca udało się zepchnąć z przejazdu, ale kierujący stojącym z tyłu BMW się nie popisał.

Każdy kierowca musi szczególnie uważać na przejeździe kolejowym. Przede wszystkim, gdy ktoś przez niego przejeżdża, nie powinno się wjeżdżać "na drugiego", a już w szczególności "na trzeciego". Tu jednak rozsądku nieco zabrakło.

W tym przypadku zaczęło się od awarii quada, gdy przejeżdżał przez przejazd kolejowy. Za nim jechały dwa auta, marki Renault i BMW. Obaj kierowcy nie zachowali się zbyt mądrze, wjeżdżając przy tak małym odstępie na przejazd kolejowy.

Choć można jeszcze usprawiedliwić kierowcę renault, który nie spodziewał się, że czterokołowiec przed nim się zatrzyma. Natomiast kierujący BMW miał dużo miejsca i czasu, aby wyhamować i odczekać.

Zobacz także: Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Ukradli z TIR-ów ponad pół miliona

Na domiar złego, gdy zepsuty quad tamował ruch, opuściły się rogatki, sygnalizując nadjeżdżający pociąg. Dwie osoby siedzące na czterokołowcu przytomnie zareagowały i zaczęły spychać pojazd z torowiska.

Kierowcy próbują wydostać z potrzasku. Z pomocą przychodzą przechodnie

Zaraz za nimi ruszył kierowca renault. W tym przypadku faktycznie nie było zbytnio innej drogi ucieczki. Dobrze zareagowali przechodnie, którzy potrzymali szlaban, aby umożliwić przejazd autu.

Tymczasem kierowca BMW miał sporo czasu i miejsca, żeby wycofać i poczekać za szlabanem. Rogatka nie zamknęła się na tyle, aby uniemożliwić mu wyjazd na wstecznym.

W momencie gdy zaczął wycofywać, rogatka opadła niżej, blokując mu możliwość wyjazdu. Cóż, sytuacja była stresująca, można w tym wypadku zrozumieć brak odpowiedniej reakcji.

Nie można jednak winić tylko kierowcę BMW, bo przechodnie, którzy pomogli w uwolnieniu renault, zaczęli zachęcać go do przejechania przez torowisko. Kilku mężczyzn potrzymało szlaban i ostatecznie auto przejechało na drugą stronę.

Właśnie po to, żeby unikać takich sytuacji, przed torowiskami zwykle stoją znaki STOP. Jednak wielu kierowców się do nich nie stosuje.

W razie utknięcia na przejeździe możemy staranować rogatkę, są one tak skonstruowane, aby pękły w kontrolowany sposób i nie zagroziły osobom w aucie. Jeśli doznaliśmy awarii na środku przejazdu, powinniśmy opuścić auto i jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 122.

Źródło: Youtube Autem Szanuje Zasady

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: BMW