ZDrogi.pl > Aktualności > Autobus miejski zmiażdżony przez rozpędzony pociąg. Doszło do awarii na torach - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:40

Autobus miejski zmiażdżony przez rozpędzony pociąg. Doszło do awarii na torach - Wideo

Wypadek Szwecja
Youtube/ Freddy Persson

Wypadek na przejeździe kolejowym w Göteborgu. Pociąg z wielką siłą uderzył w autobus miejski. 

Niezwykle niebezpieczne, a zarazem nietypowe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem, przez jednego z naocznych świadków. Awaria pojazdu komunikacji miejskiej mogła mieć dramatyczne konsekwencje. 

Incydent miał miejsce w poniedziałek 8 marca w dzielnicy Hisingen. Około godziny 7:30 czasu lokalnego, doszło do wykolejenia się pociągu przewożącego 50 osób. Był to efekt uderzenia w autobus, który utknął na torowisku. Warto zaznaczyć, że zarówno pasażerowie, jak i kierowca, opuścili zepsuty pojazd zdecydowanie wcześniej.

Według doniesień lokalnych mediów, w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jedynie trzech pasażerów pociągu zostało opatrzonych z powodu lekkich siniaków.

„Wypadek jest obecnie badany pod kątem zaniedbań w ruchu drogowym, nikt nie jest obecnie podejrzany o jakiekolwiek przestępstwo” - dodała szwedzka policja w oficjalnym oświadczeniu. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Wrak autobusu został zabezpieczony do dalszych badań technicznych. Śledztwo ma wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną awarii pojazdu. 

Wypadek, który mógł zakończyć się ogromną tragedią. Świadkowie zdarzenia byli zszokowani. 

Autor straszliwego nagrania był wyraźnie zdumiony zaistniałą sytuacją. W rozmowie z lokalnym dziennikiem podkreślił, że rozegrała się ona bardzo szybko.

- Był wczesny poranek i czekałem na mój autobus. Widziałem, że autobus stoi nad linią kolejową i miał awarię. Zdecydowałem się więc wyjąć telefon komórkowy [i sfilmować] ]. I zaledwie kilka sekund później zdarzył się wypadek. Pobiegłem jak szalony i [słyszałem] coś przelatującego nad moją głową. Szalony dzień - powiedział młody chłopak.

Wideo ukazuje siłę uderzenia. Pociąg przemieszczał się z dużą prędkością, która uniemożliwiała jego zatrzymanie. Całe szczęście, że w momencie zdarzenia, nikt nie przebywał wewnątrz pojazdu. Wówczas mielibyśmy do czynienia z prawdziwie przerażającą tragedią. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefinedundefined