ZDrogi.pl > Aktualności > Wóz strażacki zderzył się z osobówką. Sprawca incydentu zbiegł z miejsca zdarzenia
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Wóz strażacki zderzył się z osobówką. Sprawca incydentu zbiegł z miejsca zdarzenia

Wypadek Strażak
Jarocin112.pl

Wypadek z udziałem wozu strażackiego i samochodu osobowego. Sprawca zdarzenia miał sporo na swoim sumieniu.

Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło w miejscowości Klęka, na drodze krajowej numer 11. Około godziny 17.15, na trasie Jarocin-Środa Wielkopolska doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Jak się okazało, wóz strażacki wjechał w samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń miejscowej policji wynika, że w momencie zdarzenia, pojazd uprzywilejowany, jadąc na sygnałach, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Niestety, ale doszło do groźnego zderzenia z autem marki Seat. Wszystkich świadków, zaskoczyło zachowanie 57-letniego kierowcy straży pożarnej. Mężczyzna w pośpiechu oddalił się z miejsca wypadku. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak się potem okazało, szybko trafił w ręce mundurowych. W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 0,9 promila alkoholu w jego organizmie.  

Informacje dotyczące zatrzymania, przekazała st.asp. Edyta Kwietniewska rzecznik prasowy średzkiej policji. Według jej relacji, 57-latek trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie, będą prowadzone czynności, które pomogą ustalić dokładne przyczyny tego zdarzenia. 

Jak informuje portal jarocin112.pl, trzy osoby, które podróżowały seatem, nie odniosły poważniejszych obrażeń. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo aż do całkowitego zakończenia oględzin przez policjantów.

W akcji ratunkowej, brali udział strażacy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej, a także jednostki OSP z Klęki, a także Nowego Miasta nad Wartą.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo poważny problem polskich dróg. Niestety, ale poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie, narażają nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Polska policja apeluje o rozwagę oraz nie zasiadanie za kierownicą na podwójnym gazie, ponieważ konsekwencje takiego działania mogą być iście tragiczne. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`