ZDrogi.pl > Aktualności > Mazowsze. Pijana kobieta wjechała w ogrodzenie zakładu karnego
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Mazowsze. Pijana kobieta wjechała w ogrodzenie zakładu karnego

Pijana kobieta wjechała w bramę zakładu karnego
Google Street View

Do tego straszno-śmiesznego zdarzenia doszło we wtorek, 30 marca, w miejscowości Popowo Parcele (woj. mazowieckie). Policjanci z komendy w Wyszkowie zatrzymali kompletnie pijaną kobietę kierującą autem marki BMW.

24-letnia Ukrainka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i straciła panowanie nad pojazdem. Zjechała do przydrożnego rowu, dachowała, a na koniec uderzyła w ogrodzenie zakładu karnego.

Kobiecie grożą teraz poważne konsekwencje w związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Ponadto będzie musiała pokryć powstałe wskutek swojego braku wyobraźni.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kobieta miała dwa promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło na ul. Nadbużańskiej w miejscowości Popowo Parcele. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Tym razem 24-letnia Ukrainka zwiedzanie zakończyła na ogrodzeniu. Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłości będzie miała mnóstwo czasu, by obejrzeć zakład karny od środka.

Mamy nadzieję, że (jeśli kiedykolwiek wróci na polskie drogi) kobieta wyciągnie z tej lekcji wnioski na przyszłość. Pamiętajmy, że k**walifikacja czynu zależy od ilości wypitego alkoholu, w związku z czym możemy mówić albo o wykroczeniu, albo o przestępstwie.**

  • Ze stanem nietrzeźwości mamy do czynienia wówczas, gdy stężenie w organizmie przekracza 0,5 promila. Mówiąc w organizmie, mamy na myśli stężenie etanolu we krwi, a nie w wydychanym powietrzu. Przekłada się to na 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza, ale nie zawsze jest to miarodajne. Jazda w takim stanie jest uznawana za przestępstwo.

  • Z kolei z tzw. stanem po użyciu alkoholu mamy do czynienia, gdy przekracza się zgodne z przepisami prawa stężenie u kierowcy (0,2 promila), ale nie przekracza się 0,5 promila, które oznaczają stan nietrzeźwości. Przekłada się to średnio na od 0,1 do 0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza. Stan po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Źródło: Interia.pl/Tygodnik Ostrołęcki

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane