ZDrogi.pl > Aktualności > Nowe fakty. To mechanik zakopał się Passatem w Kołobrzegu
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Nowe fakty. To mechanik zakopał się Passatem w Kołobrzegu

Mechanik wziął auto klientki i pojechał 200 km nad morze
miastokolobrzeg.pl

Raptem dwa dni temu pisaliśmy o mężczyźnie, który zakopał się Passatem na plaży, a już okazało się, że sprawa ma drugie dno.

Mężczyzna, który w Wielkanocny Poniedziałek wjechał na plażę w Kołobrzegu, usłyszał zarzuty.

Początkowo wszyscy myśleli, że cała "heca" skończy się na mandacie w wysokości 50 zł, choć taryfikator przewiduje karę nawet 500 zł. Okazało się jednak, że volkswagen nie należał do mężczyzny.

"Pożyczył" sobie auto i pojechał ze znajomymi nad Bałtyk

Oskarżony jest...mechanikiem, który postanowił wybrać się w jazdę testową naprawianym autem. Nie byłoby to niczym niezwykłym, gdyby warsztat nie znajdował się 200 km dalej - w Nakle nad Notecią.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Mechanik pewnie nie raz wykorzystywał pojazdy pozostawione w warsztacie

Klientka rozpoznała swój samochód w mediach społecznościowych. Mechanik użył jej auta, aby wraz z kolegami wybrać się w święta nad morze. Prawdopodobnie uszłoby mu to na sucho, gdyby nie zakopał się w piasku.

Na miejsce przyjechała policja i mężczyzna został ukarany. Dodatkowo lokalny portal opublikował zdjęcie, na którym widać jak mechanik własnoręcznie wykopuje auto z piasku.

News był na tyle popularny w Internecie, że klientka mężczyzny szybko odkryła, co działo się z jej samochodem.

Mechanik złożył wyjaśnienia i tłumaczył się „jazdą testową". Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie miała ona 200 km (w jedną stronę). Oskarżony odpowie za wykroczenie, jakim jest samowolne użycie cudzej własności ruchomej. Grozi mu za to kara grzywny.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`