Audi sprawca wypadju
Źródło: youtube.com STOP CHAM

Kierowca Audi łamiąc kilka przepisów prawie potrącił pieszego - Wideo

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
20 Lutego 2021

Audi nagle wyjechało zza stojącego auta i przejeżdżając przez torowisko, próbowało wyprzedzać. Jakby tego było mało, manewr wykonało tuż przed przejściem dla pieszych i skrzyżowaniem. Prawie doszło do potrącenia pieszego.

Audi A3 wyprzedzało przed przejściem dla pieszych

Audi A3 nieomal potrąciło pieszego we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło 12 lutego, na ulicy Nowowiejskiej. Nagranie z kamery samochodowej trafiło na popularny na YouTube kanał STOP CHAM.

Na wideo widać jak do przejścia dla pieszych przed skrzyżowaniem podjeżdża nagrywający i zatrzymuje się przed pasami. Pieszy wchodzi na jezdnię i patrzy w swoją prawą stronę, bo sądził, że skoro kierowca z lewej się zatrzymał, to może bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Niestety, mężczyzna nie mógł przewidzieć tego, co zrobi kierujący Audi. Młody kierowca wyprzedził z lewej nagrywającego, łamiąc przy tym kilka przepisów. Przeciął podwójną ciągłą (której nie widać na nagraniu przez śnieg), do tego wyprzedzał przed skrzyżowaniem i przejściem dla pieszych.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Ostatecznie niczego niespodziewający się pieszy zderzył się z bokiem pojazdu i prawdopodobnie nic poważnego mu się nie stało. Audi mogło przejechać mu po stopie, bo poszkodowany przez chwilę utykał, ale później odszedł wydawałoby się, bez żadnych problemów.

Audi ważniejsze niż pieszy. Oburzające zachowanie kierowcy

Kierowca Audi zachował na tyle przyzwoitości, że zatrzymał się, włączając światła awaryjne, choć mógłby nie robić tego na środku skrzyżowania. Szkoda też, że najpierw zainteresował się szkodami swojego auta, a nie pieszym.

Po chwili młody kierowca podszedł do pieszego, wyjaśnić z nim sytuację. Choć nie słychać rozmowy, nie wyglądało to jakby doszło do eskalacji agresji z którejś ze stron.

Chwilę po rozmowie kierowca wraca obejrzeć szkody w Audi, a pieszy dalej czeka i sprawdza, czy wszystko w porządku z jego nogą. W tym miejscu nagranie się urywa, można jednak podejrzewać, że obaj panowie dogadali się miedzy sobą w tej sprawie.

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. Do takich sytuacji w ogóle nie powinno dochodzić

Zarówno pieszy, jak i kierowca Audi mieli sporo szczęścia. Pieszy, że uniknął zderzenia, a kierowca Audi, że nie potracił sprawcy, bo to mogłoby się skończyć dla niego dużo poważniej.

Ponadto gdyby sprawą zajęła się policja, młody kierowca prawdopodobnie straciłby prawo jazdy. Ponadto za złamanie kilku przepisów groziłby mu wysoki mandat.

Nie bez powodu istnieje zakaz wyprzedzania przed przejściem dla pieszych. Dlatego gdy widzimy, że ktoś zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, lepiej uzbroić się w cierpliwość i nie stwarzać zagrożenia na drodze. Analogicznie, będąc pieszym lepiej uważać, nigdy nie wiemy, czy nie przytrafi się akurat kierowca z lekceważącym stosunkiem do przepisów.

Źródło: Youtube.com/StopCham

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł