ZDrogi.pl > Aktualności > Audi zderzyło się czołowo z ciężarówka na autostradzie
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:40

Audi zderzyło się czołowo z ciężarówka na autostradzie

Audi zderzenie na autostradzie
Policja Kutno

Audi wjechało pod prąd na autostradzie

Audi jadące pod prąd, zderzyło się czołowo z ciężarówką na 249 kilometrze Autostrady A1 przy Kutnie (woj. łódzkie) w stronę Łodzi. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem koło godziny 18:30.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący ciężarówką marki Scania, był na lewym pasie i właśnie wyprzedzał ciężarowe Volvo. Kierowca scanii nagle zauważył, że z naprzeciwka, pod prąd jedzie audi.

Aby uniknąć wypadku, kierujący ciężarówką zjechał na prawy pas, uderzając w cysternę ciągniętą przez volvo. Zderzenia z autem osobowym nie udało się uniknąć.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

40-letni kierowca audi zginał na miejscu. Służby zidentyfikowały go jako mieszkańca gminy Aleksandrów Łódzki.

Policjanci ustalili, że kierowcy obu ciężarówek byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratury.

Autostrada A1 w stronę Łodzi była zablokowana przez kilka godzin. Wyznaczono objazdy przez DK60 i DK92. Koło 22 fragment trasy był ponownie przejezdny.

Audi wjechało pod prąd. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków na autostradach?

Nie wiadomo dlaczego kierowca audi jechał na autostradzie pod prąd. Statystyki dotyczące wypadków na drogach szybkiego ruchu w Polsce, wskazują natomiast, że jedną z najczęstszych przyczyną wypadków jest zmęczenie.

Według danych z 2019 roku, z 415 wypadków na autostradach, ponad 40 z nich było spowodowane zmęczeniem, bądź zaśnięciem kierowcy. Oczywiście swoje żniwo zbiera również prędkość, jednak w przypadku tego zdarzenia, raczej nie była powodem pomyłki kierowcy osobówki.

Z racji, że podczas jazdy autostradą, najmniejsza pomyłka może wiele kosztować, kierowca przed ruszeniem w trasę powinien się wyspać. Prosta, bezkolizyjna i długa jazda może prowadzić do znużenia.

Specjaliści radzą, aby w trakcie podróży autostradą, wypoczywać przynajmniej co dwie godziny. Powinniśmy to robić nawet jeśli nie odczuwamy zmęczenia.

Źródło: PAP/Policja

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Wypadek Audi