Kierowca jechał pod prąd autostradą
Źródło: Twitter: EL MUNDO

Kierowca przejechał 4 km autostradą pod prąd. Jest poszukiwany - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Grudnia 2020

Kierowca jadący autostradą pod prąd mógł doprowadzić do tragedii. Pokonał w ten sposób 4 km i, cudem, nie spowodował groźnego wypadku. Policja próbuje teraz ustalić, kto prowadził auto feralnego dnia.

Hiszpańska żandarmeria poszukuje kierowcy, który w poniedziałek, 28 grudnia, przejechał pod prąd czterokilometrowy odcinek autostrady. Tym razem, na szczęście, niebezpieczny manewr nie doprowadził do groźnej sytuacji. Przypomnijmy, że w przypadku czołowego zderzenia, nie trudno o tragiczny finał.

Kierowca jechał autostradą pod prąd. Mógł doprowadzić do tragedii

Media publikujące nagranie z policyjnego monitoringu, na którym zarejestrowano zdarzenie, wprost nazywają „cudem” to, że nie doszło do żadnej kolizji. Inni nazywają kierowcę „kamikaze".

Najprawdopodobniej, niebezpieczne zdarzenie wynikało z pomyłki kierowcy, który w trudnych warunkach atmosferycznych wjechał na niewłaściwy odcinek autostrady i przejechał nim 4 km. Hiszpańska agencja prasowa Atlas spekuluje, że prowadzącym auto mógł być zdezorientowany turysta lub osoba starsza.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Do sytuacji, tym razem w Polsce, doszło na drodze ekspresowej S1 pomiędzy Bielsko-Biała a Żywcem. Incydent miał miejsce w 25 grudnia, czyli w kulminacyjnym punkcie świąt.

Starszy mężczyzna poruszał się swoim autem pod prąd, stwarzając ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dopiero stanowcza reakcja jednego z kierowców zakończyła jego nielegalny rajd. Mężczyzna zatrzymał swoje auto, wysiadł z niego a następnie kazał staruszkowi zawrócić.

Kierowca jechał pod prąd S1

Niestety, ale senior najwidoczniej uważał, że porusza się po drodze zgodnie z wszelkimi przepisami ruchu drogowego. Żywo gestykulował swoimi rękoma, dając jasne sygnały, żeby mężczyzna zjechał mu z drogi. Dopiero gdy inne osoby jadące tą trasą postanowiły interweniować, mężczyzna zdecydował się zawrócić i kontynuować swoją jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Prawo jazdy powinno być odbierane osobom starszym? Sytuacja z S1 daje poważnie do myślenia.
Niestety, ale na polskich drogach coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych incydentów z udziałem seniorów. Takie sytuacje dają do myślenia i pobudzają debatę dotyczącą ograniczenia uprawnień osób starszych.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł