Audi 80 uderza w barierki
Źródło: youtube.com AutemSzanujeZasady

Audi wpada w poślizg, prawie spadło w przepaść

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
11 Lutego 2021

Audi jechało trasą S12 w trudnych warunkach pogodowych. Nagle kierowca stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg. Uderzył w barierki, za którymi rozpościerała się przepaść.

Audi wpadło w poślizg, było blisko tragedii

Audi 80 B3 nie jest już częstym widokiem na naszych drogach. Jednak ten egzemplarz już raczej nie trafi na sprzedaż jako "youngtimer", bo zaliczył nieprzyjemne spotkanie z przydrożnymi barierkami.

Do zdarzenia doszło 8 lutego 2021 roku na trasie S12. Odśnieżony bądź wyjeżdżony był tylko jeden pas i część drugiego. Natężenie ruchu nie było wysokie (na szczęście dla kierowcy Audi).

Wyraźnie widać, że warunki nie były łatwe, wiał mocny wiatr, do tego prawdopodobnie było dosyć ślisko. Na nagraniu można zauważyć, jak samochód zaczyna ściągać w prawą stronę.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Kierowca Audi próbował wyratować sytuację, kontrując w lewo, ale auto znowu odbiło, aż doszło do kompletnej utraty kontroli. W efekcie samochód uderzył w barierki.

Audi uderza w barierki, ale na szczęście nie wypadło z drogi

W tym wypadku kierowca może mówić o ogromnym szczęściu. Jak widać na nagraniu, do zdarzenia doszło na nasypie, wzniesieniu bądź wiadukcie. Zaraz za barierkami rozpościerała się przepaść.

Na szczęście zarządca drogi zadbał o odpowiednio mocne bariery. Dzięki temu nie doszło do takiej sytuacji jak w Warszawie, gdy z wiaduktu spadł autobus.

Ponadto gdy Audi odbiło się od barierek, lewym pasem zdecydowanie zbyt szybko pędził samochód dostawczy. Zabrakło około metra, a uderzyłby w przód uszkodzonego już pojazdu.

Trudno na podstawie takiego nagrania szacować, jakie były przyczyny wypadku. Bardzo prawdopodobne, że swoją rolę odegrał tutaj silny wiatr. Widać to po tym jak śnieg zawiewa na drogę, do tego trzeba dodać to, że droga znajdowała się w wysokim punkcie.

Niektórzy komentujący zwracają także uwagę, że kierowca Audi 80 mógł mieć letnie opony, stąd problem z opanowaniem auta. Inni z kolei sugerowali, że mógł korzystać z telefonu bądź w inny sposób stracić koncentrację. Możliwe jest, że swoją rolę odegrało także zużycie zawieszenia wiekowego pojazdu.

Na pewno warto jednak zwrócić uwagę, że samochód nie był dobrze odśnieżony. Oczywiście w przypadku tej kolizji nie miało to znaczenia, ale lepiej o tym pamiętać, aby uniknąć mandatu.

Źródło: Youtube AutemSzanujeZasady

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł