ZDrogi.pl > Aktualności > Kilkuletniego SUV-a Mercedesa ratuje ponad 20-letnie Audi - wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:45

Kilkuletniego SUV-a Mercedesa ratuje ponad 20-letnie Audi - wideo

Audi Quattro wyciąga Mercedesa
youtube.com VM

Audi 100 miało ponad 20 lat na karku. Poradziło sobie z kilkuletnim Mercedesem

Audi z napędem Quattro to już niewątpliwie kultowe zestawienie. Napęd, który swoje korzenie ma w rajdach był swego czasu prawdziwą rewolucją i do dziś potrafi wyratować z trudnych sytuacji. Nie tylko właściciela auta, ale także innych kierowców.

Kierowca kilkuletniego SUV-a Mercedesa utknął na poboczu. Być może w innej sytuacji udałoby się wyjechać o własnych siłach, ale w zimę przy zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni było to co najmniej karkołomne zadanie.

Pomoc nadciągnęła z nieoczekiwanej strony. Zaoferował ją kierowca niemłodego już Audi 100 C4. Samochody połączono linką i rozpoczęto próby wyratowania z opresji Mercedesa.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Z początku było sporo trudności, do tego jeden mężczyzna próbował popchnąć Mercedesa ciągniętego przez Audi. Dzielna "setka" buksowała kołami po śniegu, próbując wyratować sytuację, ale SUV ani drgnął.

W końcu zdecydowano się na próbę wyciągnięcia Mercedesa, ustawiając Audi pod innym kątem. Chodź "Setka" miała nieco trudności, to Mercedes w końcu ruszył i ciągnięty przez dużo starsze auto wyjechał z zaspy.

Audi i Mercedesa dzieliło przynajmniej 17 lat

Warto przy tym zaznaczyć, że Mercedes z nagrani to dosyć młody model ML III (W166). Auto było produkowane od 2011 do 2015 roku. Nagranie jest z 2016 roku, więc był to wtedy maksymalnie 5-letni samochód.

Z kolei Audi 100 C4 było produkowane w latach 1990-1994. Oznacza to, że w momencie nagrywania filmu miało przynajmniej 22 lata, a maksymalnie 26 lat. Różnica między dwoma autami wynosiła minimum 17 lat.

Sytuacja jest tym bardziej zaskakująca, jeśli weźmie się pod uwagę parametry Mercedesa ML. Auto oferowane było tylko z napędem 4Matic. Do tego najsłabsza wersja miała silnik 3.0 V6 o mocy 190 koni.

W tym wypadku nie wiemy jakim silnikiem dysponowało Audi 100, choć można wykluczyć najmocniejsze wersje S4 Quattro, przez brak elementów dla niej charakterystycznych. Po basowym dźwięku słychać jednak, że auto z nagrania ma pod maską motor V6, który w Audi miał w zależności od pojemności 150 lub 174 KM.

Jak widać, zestawienie starego V6 z napędem Quattro potrafiło wyciągnąć nawet stosunkowo świeży samochód z opresji. Nie tak dawno pisaliśmy o tym jak leciwy Subaru Forester, poradził sobie z holowaniem TIRa.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Mercedes Audi
Powiązane