ZDrogi.pl
Wypadek Tajlandia

Daily Mail

Zasnął za kierownicą ciężarówki bez zapiętych pasów. Chwilę później wypadł z kabiny - Wideo

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek, który został zarejestrowany przez kamerkę samochodową w jednym z tajskich miast, dosłownie mrozi krew w żyłach. Kierujący ciężarówką zasnął podczas jazdy. Na swoje nieszczęście nie miał zapiętych pasów. Jak się później okazało, miało to bardzo po

Kierowca zasnął za kierownicą doprowadzając do koszmarnego wypadku. 

Zjawisko mikrosnu jest niezwykle niebezpieczne dla każdego kierowcy. Warto dodać, że zdecydowana większość kierujących w ogóle nie zdaje sobie z niego sprawy. 

Zmęczenie długą trasą, znacząco sprzyja występowaniu jego występowaniu. Jeżeli podkreślimy, że mikrosen może trwać nawet 30 sekund, pokaże nam to z jak niebezpiecznym zjawiskiem mamy do czynienia. 

Przekonał się o tym pewien tajski kierowca, który zasnął za kółkiem. Na domiar złego nie miał zapiętych pasów, co spotęgowało zarówno siłę uderzenia, jak i dramaturgię zdarzenia.

Incydent miał miejsce w prowincji Chonburi, położonej nad zatoką Tajlandzką.  Ciężarówka z wielką siłą wjechała w barierki bezpieczeństwa. 39-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem, po tym jak zasnął podczas jazdy. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Siła uderzenia była tak duża, że dosłownie wystrzelił on z kabiny ciężarówki i z impetem uderzył w nadjeżdżający samochód. Moment zdarzenia, dosłownie jeży włos na głowie. 

Kierujący hondą, któremu udało się zarejestrować tą przerażającą sytuację, w ostatniej chwili uniknął zderzenia z rozbitym samochodem ciężarowym. 

Ratownicy medyczni, którzy bardzo szybko zjawili się na miejscu tragedii, podjęli dramatyczną próbę ratowania życia poszkodowanego. Niestety, ale wysiłek lekarzy nie przyniósł pożądanego skutku i życia mężczyzny nie udało się uratować.

Warto zaznaczyć, że jeżeli podczas jazdy samochodem odczujemy zmęczenie, warto się zatrzymać i poświęcić chwilę czasu na niezbędny odpoczynek. Oczywiście wiadomo, że lepiej dotrzeć do celu później, niż nie dojechać tam wcale.

Wybierając się w dłuższą trasę, powinniśmy robić postój co 2–3 godziny na rozprostowanie kości i pobudzenie organizmu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kawa, bądź też popularne w ostatnim czasie, napoje energetyczne.

Warto podkreślić, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jest krótka, 20-minutowa drzemka, która postawi nas na nogi i zapewni siłę na dalszą trasę. 

Źródło filmu; Daily Mail

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >