ZDrogi.pl > Aktualności > Zasnął za kierownicą ciężarówki bez zapiętych pasów. Chwilę później wypadł z kabiny - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:39

Zasnął za kierownicą ciężarówki bez zapiętych pasów. Chwilę później wypadł z kabiny - Wideo

Wypadek Tajlandia
Daily Mail

Kierowca zasnął za kierownicą doprowadzając do koszmarnego wypadku. 

Zjawisko mikrosnu jest niezwykle niebezpieczne dla każdego kierowcy. Warto dodać, że zdecydowana większość kierujących w ogóle nie zdaje sobie z niego sprawy. 

Zmęczenie długą trasą, znacząco sprzyja występowaniu jego występowaniu. Jeżeli podkreślimy, że mikrosen może trwać nawet 30 sekund, pokaże nam to z jak niebezpiecznym zjawiskiem mamy do czynienia. 

Przekonał się o tym pewien tajski kierowca, który zasnął za kółkiem. Na domiar złego nie miał zapiętych pasów, co spotęgowało zarówno siłę uderzenia, jak i dramaturgię zdarzenia.

Incydent miał miejsce w prowincji Chonburi, położonej nad zatoką Tajlandzką.  Ciężarówka z wielką siłą wjechała w barierki bezpieczeństwa. 39-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem, po tym jak zasnął podczas jazdy. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Siła uderzenia była tak duża, że dosłownie wystrzelił on z kabiny ciężarówki i z impetem uderzył w nadjeżdżający samochód. Moment zdarzenia, dosłownie jeży włos na głowie. 

Kierujący hondą, któremu udało się zarejestrować tą przerażającą sytuację, w ostatniej chwili uniknął zderzenia z rozbitym samochodem ciężarowym. 

Ratownicy medyczni, którzy bardzo szybko zjawili się na miejscu tragedii, podjęli dramatyczną próbę ratowania życia poszkodowanego. Niestety, ale wysiłek lekarzy nie przyniósł pożądanego skutku i życia mężczyzny nie udało się uratować.

Warto zaznaczyć, że jeżeli podczas jazdy samochodem odczujemy zmęczenie, warto się zatrzymać i poświęcić chwilę czasu na niezbędny odpoczynek. Oczywiście wiadomo, że lepiej dotrzeć do celu później, niż nie dojechać tam wcale.

Wybierając się w dłuższą trasę, powinniśmy robić postój co 2–3 godziny na rozprostowanie kości i pobudzenie organizmu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kawa, bądź też popularne w ostatnim czasie, napoje energetyczne.

Warto podkreślić, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jest krótka, 20-minutowa drzemka, która postawi nas na nogi i zapewni siłę na dalszą trasę. 

Źródło filmu; Daily Mail

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane