ZDrogi.pl > Aktualności > Przewrócił auto i pozostawił je na środku drogi. Miał powody do ucieczki
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:49

Przewrócił auto i pozostawił je na środku drogi. Miał powody do ucieczki

Policja zatrzymała 26-latka, który pozostawił wywrócone auto
Materiały Policyjne

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali 26-latka, który przewrócił dostawczego Mercedesa Sprintera na Drodze Krajowej NR 32.

Młody mężczyzna po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że bus, który pory pozostawił, został skradziony na terenie Niemiec, a mężczyzna kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policja zatrzymała kierowcę niecałe dwa kilometry dalej

Już po zatrzymaniu na jaw wyszły kolejne fakty. Mężczyzna został przebadany narkotestem, który wykazał, że 26-latek mógł być pod działaniem środków odurzających. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o Mercedesie leżącym na boku, na drodze krajowej numer 32. W toku ustaleń przyczyn wypadku okazało się, że kierujący pojazdem, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwny pas jezdni, a następnie na pobocze. Próbując odzyskać kontrolę nad pojazdem, wykonał gwałtowny ruch kierownicą, co doprowadziło do przewrócenia busa.

Kierowca miał jednak szczęście i z przeciwka nie jechał żaden pojazd - nie doszło do zderzenia.

Policja. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd oraz miejsce zdarzenia, ale nie zastali kierowcy.

Na szczęście przy policjantach zatrzymał się jeden z kierowców, który poinformował, że około 1,5 kilometra od miejsca zdarzenia widział idącego poboczem mężczyznę. Dodał również, że pieszy dziwnie się zachowywał.

Policjanci pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Jak się okazało, był on kierowcą busa. Podczas wyjaśniania wszystkich okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że samochód, którym jechał 26-latek, został kilka godzin wcześniej skradziony na terenie Niemiec.

Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący ma dwa zakazy prowadzenia pojazdów - między innymi za jazdę po alkoholu.

Wstępne badania testerem wykazały, że kierował, będąc pod wpływem środków odurzających.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`