Policja zatrzymała 26-latka, który pozostawił wywrócone auto
Źródło: Materiały Policyjne

Przewrócił auto i pozostawił je na środku drogi. Miał powody do ucieczki

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Listopada 2020

Policja zatrzymała 26-latka, który mimo dwóch zakazów sądowych prowadził kradzionego Mercedesa. To jednak nie koniec jego "osiągnięć". Mężczyzna doprowadził do wypadku, uciekł z miejsca zdarzenia i był pod wpływem środków odurząjących.

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali 26-latka, który przewrócił dostawczego Mercedesa Sprintera na Drodze Krajowej NR 32.

Młody mężczyzna po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że bus, który pory pozostawił, został skradziony na terenie Niemiec, a mężczyzna kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policja zatrzymała kierowcę niecałe dwa kilometry dalej

Już po zatrzymaniu na jaw wyszły kolejne fakty. Mężczyzna został przebadany narkotestem, który wykazał, że 26-latek mógł być pod działaniem środków odurzających. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Policja zatrzymała 26-latka, który pozostawił wywrócone auto

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o Mercedesie leżącym na boku, na drodze krajowej numer 32. W toku ustaleń przyczyn wypadku okazało się, że kierujący pojazdem, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwny pas jezdni, a następnie na pobocze. Próbując odzyskać kontrolę nad pojazdem, wykonał gwałtowny ruch kierownicą, co doprowadziło do przewrócenia busa.

Kierowca miał jednak szczęście i z przeciwka nie jechał żaden pojazd - nie doszło do zderzenia.

Policja. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd oraz miejsce zdarzenia, ale nie zastali kierowcy.

Policja zatrzymała 26-latka, który pozostawił wywrócone auto

Na szczęście przy policjantach zatrzymał się jeden z kierowców, który poinformował, że około 1,5 kilometra od miejsca zdarzenia widział idącego poboczem mężczyznę. Dodał również, że pieszy dziwnie się zachowywał.

Policjanci pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Jak się okazało, był on kierowcą busa. Podczas wyjaśniania wszystkich okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że samochód, którym jechał 26-latek, został kilka godzin wcześniej skradziony na terenie Niemiec.

Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący ma dwa zakazy prowadzenia pojazdów - między innymi za jazdę po alkoholu.

Wstępne badania testerem wykazały, że kierował, będąc pod wpływem środków odurzających.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Następny artykuł