Wypadek w Tallinnie
Źródło: https://streamable.com/ijr6ft

Noga mężczyzny utknęła w drzwiach Solarisa. Autobus wlókł go po jezdni

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Listopada 2020

Wypadek z udziałem autobusu. Jeden z pasażerów prawdopodobnie nie zdążył wsiąść/wysiąść z pojazdu. Jego noga utknęła w drzwiach gdy był na zewnątrz. Mężczyzna był ciągnięty po ulicy.

Do niesamowicie niebezpiecznej sytuacji doszło w Tallinnie 14 listopada.

Tamtego dnia o godzinie 15:14 centrum alarmowe otrzymało wiadomość, że w dzielnicy Mustamäe na ulicy Tammsaare pewien mężczyzna jest ciągnięty drogą przez autobus.

Wypadek w Tallinnie. Noga pasażera zaklinowała się w drzwiach.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

To pasażerowie poinformowali kierowcę autobusu o tym, co się stało. Udało się uwolnić 29-letniego mężczyznę, który utkwił w drzwiach autobusu. Okoliczności, które spowodowały wypadek, są obecnie wyjaśniane” - powiedziała Heleni Puusemp, starszy inspektor Grupy Nadzwyczajnej Prefektury Północnej.

Olga Polienko, szefowa komunikacji w Tallinna linnatranspordi AS, poinformowała, że firma w pełni współpracuje z policją, aby dowiedzieć się, jak i dlaczego doszło do wypadku.

Z pewnością dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja nigdy się nie powtórzyła. Przepraszamy ofiarę i pasażerów” - powiedziała.

Według naocznych świadków autobus odjechał z miejsca zdarzenia, zanim przyjechała karetka. Polienko powiedziała jednak, że nie jest w stanie odnieść się do zarzutów w stosunku do kierowcy, ponieważ sprawa jest nadal badana przez policję.
Jeśli tak było, to z pewnością nie było to właściwe postępowanie kierowcy autobusu i firma wyciągnie w stosunku do niego konsekwencje.

Wypadek w Tallinnie. Karetka zabrała mężczyznę do szpitala.

Według wstępnych danych ofiara była nietrzeźwa.

Poszkodowana była również osoba, która próbowała poinformować kierowcę autobusu o niebezpiecznej sytuacji. Na filmie z kamerki samochodowej pojazdu jadącego za autobusem widać pasażera, który machając rękami, wypada z pojazdu i jest zmuszony biec między samochodami przez skrzyżowanie ruchliwych ulic.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Następny artykuł