ZDrogi.pl
Autostrada karambol

Youtube.com Guseppe

Wyszedł z auta na autostradzie. Potem zrobił się prawdziwy karambol - Wideo

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Wypadek na autostradzie to niebezpieczna sytuacja, nie tylko ze względu na jego uczestników, ale także innych użytkowników drogi. Wielu może nie zauważyć zablokowanej trasy, samemu się rozbijając, tym samym tworząc karambol. Ten mężczyzna, choć miał dobre intencje, prawdopodobnie sam doprowadził do jeszcze większego karambolu.

Ta sytuacja z autostrady wygląda wręcz surrealistycznie, jak wyrwana z filmu akcji (lub katastroficznego). Zaczyna się niepozornie. Autor filmu zbliża się do miejsca kolizji bądź wypadku, na poboczu stoi mężczyzna, który ostrzega go przed zablokowaną drogą. Z racji, że nagrywający nie jechał szybko, spokojnie wyhamował.

Właśnie dlatego na autostradzie nie powinno się wychodzić z auta

Tymczasem mężczyzna, który ostrzegał przed zagrożeniem, został na prawym pasie. Po chwili widać jak z niego ucieka, gdy w jego stronę pędziło auto, które nie zdążyło wyhamować. Samochód wpada w poślizg, ale jakimś cudem udaje mu się wyjść bez szwanku.

W tym czasie pieszy przewraca się na lewy pas. Tym samym pasem jedzie kolejne auto, które na metr go omija, hamując maksymalnie przy lewej krawędzi jezdni. Również w tym przypadku kierowcy udało się uratować sytuację. Niestety, kolejni nie mieli tyle szczęścia.

Karambol na autostradzie jak efekt domina

Kolejny kierowca jadący prawym pasem wjechał prosto w stojącą na poboczu cysternę. Inny, na lewym zaczął hamować, ale wpadł w poślizg i wylądował na barierce. Później dojechał do nich biały SUV, który dał radę wyhamować i kolejny kierujący, który uderzył w jedno z rozbitych aut.

To jednak nie koniec. Później kierowca SUV-a ledwo wyhamował. Następnie pojawiły się kolejne trzy samochody na lewym pasie i o ile dwa z przodu dały radę wyhamować, to trzeci wjechał w tył hamującego mercedesa. Na koniec jeszcze jedno subaru uderzyło w jedne z rozbitych samochodów.

kradzieze-samochodow-bmw-m2-brama

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Jakie płyną z tego wnioski? Przede wszystkim takie, że na autostradzie lepiej nie ryzykować i nie wysiadać z auta o ile nie jest to konieczne (np. w celu ustawienia trójkąta ostrzegawczego). Ponadto jako kierowca, lepiej trzymać się ograniczeń prędkości i uważnie obserwować drogę przed nami. Jeśli już wydarzył się karambol to lepiej, żebyśmy nie byli wśród poszkodowanych.

Źródło: Youtube.com Guseppe

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Podobne artykuły

Mężczyzna jechał na gapę, stojąc na zderzaku autobusu. MZA planuje wyciągnąć konsekwencje

Na drogach

Bielsko-Biała: Uczepił się zderzaka i jechał na gapę. Mogło dojść do tragedii

Czytaj więcej >
Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >