ZDrogi.pl > Aktualności > Karambol na drodze krajowej, zginęły trzy osoby
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:39

Karambol na drodze krajowej, zginęły trzy osoby

Wypadek pod Kołbielą
Facebook.com OSP Zamienie

Wypadek na DK50, nie żyją trzy osoby

Wypadek wydarzył się 27 marca na DK50 między Rudzienkiem (pow. otwocki), a Grębiszewem (pow. miński) po godzinie 19. Na razie nie wiadomo jak doszło do zderzenia. Udział w nim brały dwa auta osobowe i dwie ciężarówki.

Portalowi osp.pl udało się ustawić, że pojazdy zderzyły się na prostym odcinku drogi. Jedno auto ciężarowe i jedna osobówka jechały w stronę Otwocka. Drugi pojazd osobowy i drugi ciężarowy poruszały się w przeciwnym kierunku.

Rzecznik prasowy otwockiej Państwowej Straży Pożarnej, Maciej Łodygowski potwierdził, że zginęły trzy osoby i jedna trafiła do szpitala. Wszystkie z ofiar jechały samochodami osobowymi.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowcy ciężarówek jechali samemu, bez pasażerów. Natomiast w osobówkach jechały po dwie osoby. Niestety, wszyscy z volkswagena zginęli. Nie żyje także jedna osoba z forda kuga, druga trafiła do szpitala.

Na miejscu pracowały cztery zastępy JRG Otwock, wraz z OSP w Kołbieli, OSP Rudno i OSP Rudzienko. W działaniach uczestniczyli także strażacy z JRG Mińsk mazowiecki, OSP Zamienie (pow. miński) oraz cztery zastępy JRG Warszawa.

Miejsce zdarzenia zabezpieczała policja z KW PSP Warszawa. Pomocy poszkodowanym udzielało aż pięć oddziałów Zespołów Ratownictwa Medycznego.

GDDKiA zapowiadała, że utrudnienia potrwają ok. 3 godzin. Ostatecznie droga stała się w pełni przejezdna dopiero przed godziną 5 rano.

To nie pierwszy wypadek DK50. Wyjątkowo newralgiczna droga

Strażacy z OSP Zamienie określili DK50 "czarną drogą". Niestety, na tym odcinku wypadki nie są rzadkością, co potwierdzają lokalni mieszkańcy.

Problemem na DK50 jest oczywiście prędkość i niebezpieczne manewry uczestników ruchu. Sam niejednokrotnie miałem okazję przejechać się tą drogą i faktycznie nietrudno tam o niebezpieczne sytuacje.

Droga jest dosyć wąska, ale na gładkim asfalcie, to też wielu kierowców nie zważając na warunki, jedzie "ile fabryka dała". Do tego dochodzą np. próby wyprzedzania \ na łuku drogi. To również ważny odcinek dla tranzytu, więc nie brakuje na nim ciężarówek. Takie połączenie skutkuje niestety licznymi i śmiertelnymi wypadkami. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Wypadek
Powiązane