ZDrogi.pl
Wypadek pod Kołbielą

Facebook.com OSP Zamienie

Karambol na drodze krajowej, zginęły trzy osoby

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Tragiczny wypadek na Drodze Krajowej numer 50. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa auta osobowe. Niestety, trzy osoby nie żyją, jedna trafiła do szpitala.

Wypadek na DK50, nie żyją trzy osoby

Wypadek wydarzył się 27 marca na DK50 między Rudzienkiem (pow. otwocki), a Grębiszewem (pow. miński) po godzinie 19. Na razie nie wiadomo jak doszło do zderzenia. Udział w nim brały dwa auta osobowe i dwie ciężarówki.

Portalowi osp.pl udało się ustawić, że pojazdy zderzyły się na prostym odcinku drogi. Jedno auto ciężarowe i jedna osobówka jechały w stronę Otwocka. Drugi pojazd osobowy i drugi ciężarowy poruszały się w przeciwnym kierunku.

Rzecznik prasowy otwockiej Państwowej Straży Pożarnej, Maciej Łodygowski potwierdził, że zginęły trzy osoby i jedna trafiła do szpitala. Wszystkie z ofiar jechały samochodami osobowymi.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowcy ciężarówek jechali samemu, bez pasażerów. Natomiast w osobówkach jechały po dwie osoby. Niestety, wszyscy z volkswagena zginęli. Nie żyje także jedna osoba z forda kuga, druga trafiła do szpitala.

Na miejscu pracowały cztery zastępy JRG Otwock, wraz z OSP w Kołbieli, OSP Rudno i OSP Rudzienko. W działaniach uczestniczyli także strażacy z JRG Mińsk mazowiecki, OSP Zamienie (pow. miński) oraz cztery zastępy JRG Warszawa.

Miejsce zdarzenia zabezpieczała policja z KW PSP Warszawa. Pomocy poszkodowanym udzielało aż pięć oddziałów Zespołów Ratownictwa Medycznego.

GDDKiA zapowiadała, że utrudnienia potrwają ok. 3 godzin. Ostatecznie droga stała się w pełni przejezdna dopiero przed godziną 5 rano.

To nie pierwszy wypadek DK50. Wyjątkowo newralgiczna droga

Strażacy z OSP Zamienie określili DK50 "czarną drogą". Niestety, na tym odcinku wypadki nie są rzadkością, co potwierdzają lokalni mieszkańcy.

Problemem na DK50 jest oczywiście prędkość i niebezpieczne manewry uczestników ruchu. Sam niejednokrotnie miałem okazję przejechać się tą drogą i faktycznie nietrudno tam o niebezpieczne sytuacje.

Droga jest dosyć wąska, ale na gładkim asfalcie, to też wielu kierowców nie zważając na warunki, jedzie "ile fabryka dała". Do tego dochodzą np. próby wyprzedzania \ na łuku drogi. To również ważny odcinek dla tranzytu, więc nie brakuje na nim ciężarówek. Takie połączenie skutkuje niestety licznymi i śmiertelnymi wypadkami. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >