ZDrogi.pl
Volkswagen Golf dymi na ekspresówce

Youtube.com AutemSzanujeZasady

Zasłona dymna na ekspresówce. Wyglądało na pożar, a to tylko dym z wydechu - Wideo

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Volkswagen Golf dosłownie robił "zadymę" na drodze. Z daleka wyglądało to tak, jakby coś się paliło. Później okazało się, że to "tylko" awaria auta.

Ten Volkswagen Golf spokojnie mógłby posłużyć jako generator dymu na dużym koncercie (zakładając, że byłby odwołany przez pandemię). Zanim autor dotarł do prowodyra "zasłony dymnej", można by pomyśleć, że jakiś samochód spłonął na drodze.

Volkswagen Golf IV dymił na drodze jak z komina

Do tej nietypowej sytuacji doszło 13 kwietnia na drodze ekspresowej S3 w stronę Gorzowa Wielkopolskiego. Co ciekawe, wcześniej kierowca volkswagena golfa jechał autostradą A6 i wtedy auto też tak dymiło.

Jak pisze autor nagrania, kierujący w ogóle nie zwracał uwagi na awarię swojego volkswagena golfa. Za każdym razem jak samochód przyśpieszał, to dymu było coraz więcej. Jeśli gdzieś po drodze złapała go policja, to raczej do domu nie dotarł bez kłopotów.

Gdy auto "wybiera papieża". Co może oznaczać biały dym?

Jeśli nasze auto nadmiernie dymi, powinniśmy to jak najszybciej sprawdzić. Przyczyną dymienia może być uszczelka pod głowicą, czyli trzy słowa, które podnoszą ciśnienie większości kierowców. Warto skontrolować wtedy, czy nie ubywa nam płynu chłodniczego i czy nie ma "masła" pod korkiem oleju.

Kierowca BMW kręcił bączki na parkingu. Jego auto stanęło w płomieniach.

Kierowca BMW kręcił bączki na parkingu. Jego auto stanęło w płomieniach - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Warto pamiętać, że ubytek płynu chłodniczego może być związany z awarią chłodnicy. Z kolei "majonez" pod korkiem oleju może pojawić się, jeśli jeździmy autem na krótkich dystansach. Dlatego najłatwiej kupić test na uszczelkę, który kosztuje kilkanaście złotych.

Oczywiście przyczyny dymu mogą być inne. Równie dobrze może być to woda nagromadzona w układzie wydechowym, choć wtedy dym po jakimś czasie by ustał. Na pewno volkswagen golf z nagrania nie miał tylko wody w wydechu. Problem może być również z mieszanką paliwa. Jeśli nie jesteśmy w stanie samemu zdiagnozować problemu, warto udać sięz wizytą do mechanika.

Źródło: Youtube.com AutemSzanujeZasady

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Jechali na pogrzeb. Sami zginęli w koszmarnych okolicznościach na trasie S3

Czytaj więcej >

Na drogach

Ciągnik rolniczy zmiażdżył osobówkę jak puszkę. Nie żyje młody kierowca

Czytaj więcej >

Na drogach

Pirat w passacie wyprzedzał na ,,trzeciego". W ekspresowym tempie stracił prawo jazdy - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Śmierć spotkała go podczas tankowania. Zmiażdżyła go rozpędzona osobówka - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Samochód zaczął płonąć w trakcie jazdy. Policjanci bez wahania wkroczyli do akcji - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Dostarczył przesyłkę pod same drzwi. To, co zrobił później, jest wstrząsające - Wideo

Czytaj więcej >