Wypadek pod Chełmem
Źródło: KMP Chełm

Tajemnicza śmierć kierowcy. Auto wypadło z prostej drogi, zatrzymało się w szczerym polu

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
25 Stycznia 2021

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym został odnotowany w miejscowości Zarudnia (powiat Chełmski, woj. lubelskie). Jego okoliczności są dosyć tajemnicze, kierowca wypadł z prostej drogi, a auto wywróciło się na bok. Niestety, nie udało się go uratować.

Wypadek śmiertelny z tajemniczymi okolicznościami

Wypadek pod Zarudnią okazał się być nie lada zagadką dla policji z Chełma. Funkcjonariusze znaleźli leżącego na boku Volkswagena Passata B5, z 62-letnim kierowcą w środku.

Jak informuje młodszy aspirant, Kamil Karbowniczek mimo przeprowadzonej reanimacji,nie udało się uratować mężczyzny, który poniósł śmierć na miejscu. Co więcej, podróżował sam, w aucie nie było pasażerów.

Jak podaje KMP Chełm, wypadek wydarzył się koło godziny 9:20 na drodze powiatowej numer 1823L. To asfaltowy i prosty odcinek, trudno stwierdzić, w jaki sposób doszło do wypadnięcia z drogi.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 62-letni kierowca Passata najpierw zjechał na prawe pobocze, a następnie na pole. Już na polu, auto wywróciło się na bok.

- Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku - czytamy na portalu KMP Chełm.

Wypadek z powodu zaśnięcia przed kierownicą? Można uniknąć takiej sytuacji

Choć policja jeszcze tego nie podała, opis zdarzenia przypomina zaśnięcie za kierownicą. Jazda przy małym natężeniu ruchu, np. nocą czy rankiem, może prowadzić do znużenia, czy senności kierującego, co jest śmiertelnie niebezpiecznym zagrożeniem.

Zmęczeni kierowcy mają też obniżony czas reakcji, oraz częściej denerwują się za kierownicą. Przy skrajnym zmęczeniu potrafią np. niekontrolowanie zjeżdżać na sąsiedni pas.

Dlatego wiedząc, że czeka nas podróż za kierownicą, powinniśmy przed nią porządnie się wyspać i wypocząć. Przed wyruszeniem unikajmy obfitych posiłków, które mogą wzmagać senność.

Jeżdżąc w trasie, a zwłaszcza w nocy powinniśmy pamiętać także o regularnych postojach co 2-3 godziny. Czasem warto zatrzymać się nawet na pół godzinną drzemkę, która może nas uchronić przed zagrożeniem na drodze.

Bezpiecznie jest również wyruszać na dłuższe podróże z osobą towarzyszącą. Nie zawsze jest to możliwe, ale ktoś, kto będzie kontrolował naszą senność, lub nie dawał nam zasnąć rozmową, może nam pomóc w zachowaniu przytomności za kierownicą. Ponadto jeśli ma prawo jazdy, można się również zmieniać.

Źródło: KMP Chełm

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł