Wypadek Andrea Cossu Porsche
Źródło: unsplash.com Daan Stevens

Tragiczny wypadek byłego piłkarza, jest w ciężkim stanie

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
22 Lutego 2021

Wypadek byłego piłkarza zakończył się walką o życie w szpitalu. Andrea Cossu, były piłkarz włoskiego Cagliari Calcio i reprezentant Włoch, dachował swoim Porsche. Z samochodu niewiele zostało.

Wypadek popularnego w Sardynii piłkarza

Wypadek piłkarza odbił się szerokim echem we Włoszech, zawodnik był dobrze znany fanom włoskiej ekstraklasy, czyli rozgrywek Serie A. 40-latek doznał poważnych obrażeń i walczy o życie.

Jak podają lokalne media, do zdarzenia doszło w sobotę 20 lutego na autostradzie Selargius na Sardynii. Andrea Cossu miał stracić wtedy panowanie nad swoim Porsche.

Samochód z początku zjechał z drogi, wjeżdżając w teren, a następnie dachował. Przeleciał 300 metrów i ostatecznie zatrzymał się na barierce. Sam piłkarz wypadł z pojazdu.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Służby ratownicze po przyjeździe na miejsce natychmiast zabrały poszkodowanego sportowca do szpitala. Jak podaje włoska agencja ANSA, jego stan jest stabilny, ale wciąż istnieje zagrożenie życia.

W szpitalu lekarze stwierdzili, że Andrea Cossu doznał poważnych obrażeń. Oprócz złamań stwierdzono także uraz głowy i klatki piersiowej. Nie powinno to dziwić po spojrzeniu na zdjęcie z wypadku.

Wypadek zamienił Porsche w zgniecioną puszkę

Samochód jest w stanie niekwalifikującym się do naprawy, uszkodzenia są praktycznie z każdej strony. Odpadła część kół, pozostałe felgi są połamane. Szyby są rozbite, sam silnik został wypchnięty z komory górą.

Rozbity pojazd to Porsche Cayenne III generacji, które produkowane jest od 2017 roku. Dostępne silniki to od 2,9-litrowego turbo V6 do 4-litrowego V8 z twin turbo. Oba motory są dostępne zarówno wersji hybrydowej, jak i tylko spalinowej.

40-letni Andrea Cossu to jeden z ulubieńców kibiców Cagliari Calcio, a obecnie dyrektor klubu. Gdy był w szczycie formy, interesowało się nim wiele topowych zespołów Serie A, ale ostatecznie został w Sardynii. Pomocnik dwukrotnie zakładał koszulkę seniorskiej reprezentacji Włoch.

Piłkarze i samochody od wielu lat są praktycznie nieodłącznym zestawem. Pieniądze zarobione dzięki sportowi pozwalają na kupno naprawdę drogich aut, co też niestety czasem kończy się poważnymi wypadkami. Tak było choćby w listopadzie 2020 roku, gdy zawodnik Arsenalu brał udział w groźnym zdarzeniu drogowym.

Źródło: Interia

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł