Wypadek Sochaczew
Źródło: Materiały Policyjne

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Jedna osoba nie żyje, poważne zniszczenia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Grudnia 2020

Wypadek miał miejsce w czwartek w okolicach Sochaczewa. Volkswagen Passat zderzył się z wyjeżdżającą z drogi podporządkowanej Toyotą Auris. W wyniku zderzenia jeden z samochodów dachował. W wypadku zmarła kobieta.

Do tragedii doszło w czwartek po południu na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Seroki-Parcela niedaleko Sochaczewa. Około godziny 15:30 na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe Volkswagen Passat oraz Toyota Auris.

Toyota, którą podróżowała 68-letnia kobieta oraz kierowca, wyjechała z drogi podporządkowanej i uderzyła w prawidłowo jadącego Volkswagena. Oba samochody wylądowały poza jezdnią. Toyota dachowała, a następnie znalazła się w rowie.

Wypadek Sochaczew

Strażacy z OSP w Paprotni, po przybyciu na miejsce, w jednym z aut zastali trzy uwięzione osoby - w tym jedną bez funkcji życiowych. Przy użyciu narzędzi hydrauliczny otworzono wrak, aby wydobyć poszkodowanych. Następnie ewakuowano je poza pojazd.

Wypadek na drodze krajowej. Jedna osoba nie żyje

Jak podała OSP Paprotnia, łącznie samochodami podróżowało pięć osób. 68-letnia pasażerka Toyoty była na miejscu reanimowana, ale nie udało się jej uratować. Drugi z pasażerów został przewieziony do sochaczewskiego szpitala. Dwie osoby, które jechały Volkswagenem, nie odniosły poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi - dla pewności jednak pobrano im krew do badań.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej (dwa z Paprotni oraz jeden z Niepokalanowa), dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sochaczewa oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu pojawili się również policjanci z wydziału ruchu drogowego, biegły, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki - wszyscy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora.

Wypadek Sochaczew. Utrudnienia w ruchu

Droga krajowa nr 92 była przez dłuższy czas zablokowana, więc policjanci kierowali pojazdy objazdami. Później wprowadzono ruch wahadłowy. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł