Wypadek Traktor
Źródło: OSP KSRG Krzyżanowice

Nietrzeźwy traktorzysta doprowadził do dramatu. 16-latek został poważnie ranny

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w województwie śląskim, jest po prostu przerażający. Ciągnik rolniczy, prowadzony przez 66-letniego obywatela Czech, niespodziewanie zjechał z drogi i dachował. W wyniku tego zdarzenia poważnie ranny został 16-letni pasażer.

Wypadek z udziałem nietrzeźwego traktorzysty. Ucierpiał 16-letni pasażer. O krok od wielkiej tragedii.

Do tego niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 16 lutego w miejscowości Owsiszcze w powiecie raciborskim, w województwie śląskim. Traktor, który był kierowany przez 66-letniego Czecha zjechał ze skarpy i groźnie dachował.

Incydent miał miejsce tuż po godzinie 14.00, kiedy to lokalne służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku. Doszło do niego niedaleko przejścia granicznego w Piszczu.

- O godzinie 14:07 zostaliśmy zadysponowani do Owsiszcz, gdzie ciągnik rolniczy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i stoczył się ze skarpy - można przeczytać na Facebooku OSP KSRG Krzyżanowice.

OSP KSRG Krzyżanowice

fot. OSP KSRG Krzyżanowice

Gdy na miejsce przybyli policjanci, niezwłocznie przystąpili do ustalania przyczyn tego dramatu. Okazało się, że kierujący traktorem 66-letni obywatel Czech był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma aż 1.5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Policyjne dochodzenie wykazało, że ciągnikiem marki Zetor jechał, jako kierowca 66-letni obywatel Czech, natomiast jako pasażer 16-letni chłopak. Warto dodać, że kierowca nie doznał podczas wypadku poważniejszych obrażeń. 16-latek miał mniej szczęścia. Z poważnym urazem głowy został przewieziony do najbliższego szpitala.

OSP KSRG Krzyżanowice

fot. OSP KSRG Krzyżanowice

- Pracujący na miejscu policjanci ustali, że kierowca Zetora chciał wyprzedzić inny traktor. Jednak manewr wyprzedzania nie wyszedł czeskiemu rolnikowi, który stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym. Zetor najpierw zjechał z drogi, a później stoczył się ze skarpy i dachował - przekazał portal Tygodnik Rolniczy.

Nieodpowiedzialnemu 66-latkowi grozi bardzo surowa kara za bezmyślne zachowanie. Wiadomo, że może ona otrzymać karę nawet 2 lata pozbawienia wolność, a także mieć nałożony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat.

Na miejscu pojawili się strażacy z PSP Racibórz, OSP Owsiszcze, OSP Krzyżanowice, Zespół Ratownictwa Medycznego z Wodzisławia Śląskiego oraz funkcjonariusze policji.

Niestety, ale do równie niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Sławno w województwie zachodniopomorskim. Mężczyzna potrącił dwóch chłopców i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak się potem okazało, miał ku temu bardzo ważny powód. W momencie zdarzenia był kompletnie pijany.

Dodatkowo jechał bez uprawnień, a samochód, którym się poruszał, zabrał bez zgody właściciela.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł