Policja pościg
Źródło: KPP Sławno

Potrącił dwóch chłopców na pasach i uciekł. Policjant był zmuszony oddać strzał

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Lutego 2021

Policjanci ze Sławna byli świadkami bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna potrącił dwóch chłopców i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak się potem okazało, miał ku temu bardzo ważny powód. W momencie zdarzenia był kompletnie pijany. Dodatkowo jechał bez uprawnień, a samochód, którym się poruszał, zabrał bez zgody właściciela.

Policja była świadkiem niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna potrącił dwóch chłopców na przejściu dla pieszych.

Do tego strasznego zdarzenia doszło na ul. Armii Krajowej w Sławnie w województwie zachodniopomorskim. Pewien kierowca potrącił dwóch chłopców przechodzących przez przejście dla pieszych. Świadkami tego zdarzenia byli miejscowi policjanci.

Kierowca osobowego Renault Laguna potrącił dwóch młodych pieszych na nieoznakowanym przejściu dla pieszych. Widząc tą sytuacje jeden z mundurowych zaczął bardzo szybko udzielać im pomocy medycznej, a drugi rzucił się w pościg za piratem drogowym.

Mężczyzna nie reagował na sygnały wydawane przez funkcjonariuszy i przez długi czas uciekał ulicami miasta. Policjant zdecydował się na oddanie strzałów, lecz nawet to nie poskutkowało.

Dopiero na jednej z ulic Sławna, kierujący porzucił auto i rzucił się do ucieczki pieszo. Policjant zdecydował się oddać strzał. Trafił on uciekiniera w nogę i umożliwił jego zatrzymanie.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Sławna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że prowadził on pojazd mając w swoim organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Po niezbędnym opatrzeniu rany został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań.

Jak się potem okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał został przez niego zabrany bez wiedzy właściciela. Po wytrzeźwieniu usłyszał on za jakie wykroczenia będzie odpowiadał. Wiadomo, że mężczyzna przyznał się do winy. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Za najcięższe z nich, grozi mu aż 5 lat więzienia. Niewykluczone, że kary się zsumują i zostanie on ukarany znacznie dotkliwiej.

Warto dodać, że 13-latkowi oraz jego 12-letniemu bratu w wyniku tego groźnego zdarzenia nic poważnego się nie stało. Obaj trafili pod opiekę swoich rodziców.

Niestety, ale nie był to jedyny tego typu incydent, który miał miejsce na naszych drogach w ostatnim czasie. BMW nie zatrzymało się do kontroli, policjanci rozpoczęli pościg. Sprawca uciekał przez ponad 80 kilometrów, rozwijając prędkość do 200 km/h. Żeby go zatrzymać, trzeba było zorganizować blokadę.

źródło: KPP Sławno

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł