KIerowca pijany
Źródło: Policja

Starszy Pan pod wpływem procentów nie zauważył słupa. Grozi mu surowa kara

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w Kazimierzu Dolnym, mógł zakończyć się ogromną tragedią. 65-letni kierowca wjechał swoim Volkswagenem Passatem w przydrożny słup. Mężczyzna był kompletnie pijany. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu bardzo surowa kara.

Wypadek w Kazimierzu Dolnym. Pijany senior mógł doprowadzić do wielkiej tragedii.

Niestety, ale pijani kierowcy, to poważna plaga polskich dróg. Swoim skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrażają oni zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 lutego w Kazimierzu Dolnym. Jeden z tamtejszych mieszkańców postanowił wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Niestety, ale jego brawurowa jazda zakończyła się na przydrożnym słupie.

Kierujący Volkswagenem miał sporą dozę szczęścia, że w wyniku tego zdarzenia, ani jemu, ani jego pasażerce nic poważniejszego się nie stało.

Gdy policja dotarła na miejsce zdarzenia, bardzo szybko ustaliła, co było pośrednią przyczyną tego incydentu drogowego. W momencie zdarzenia 65-letni mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało aż 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Senior stracił już swoje prawo jazdy, ale nie są to jedyne konsekwencje skrajnie głupiego zachowania. Sprawa pijanego kierowcy została skierowana do Sądu Rejonowego. Mężczyźnie za pijacki wybryk grozi co najmniej 5 tysięcy złotych kary.

Dodatkowo sąd nałoży na niego tymczasowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Polski Kodeks Karny dopuszcza również karę pozbawienia wolności, nawet do dwóch lat.

(fot. Policja)

(fot. Policja)

Niestety, ale nie był to jedyny incydent z udziałem pijanego kierowcy, który miał miejsce w ostatnim czasie w naszym kraju. Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek 11 lutego na tzw. starym moście w Puławach. Kierowca dostawczaka w momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w samochód ciężarowy. Mężczyzna doprowadził do zderzenia lusterkami z ciężarówką jadącą z naprzeciwka.

Po wszystkim zdecydował się na brawurową ucieczkę. Świadkiem całej sytuacji był policjant po służbie, który zdecydował się zainterweniować. Jak się później okazało, kierowca Mercedesa miał aż 3 promile alkoholu. Dodatkowo przewoził butle z gazem.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł