Kierowca butle z gazem
Źródło: policja.pl

Wiózł butle z gazem mając ponad 3 promile. Wjechał w ciężarówkę

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Lutego 2021

Kierowca wiózł butle z gazem, będąc pod wpływem alkoholu. Spowodował kolizję z ciężarówką i zaczął uciekać. Na szczęście świadkiem tego zdarzenia był policjant, który zareagował bardzo szybko i dogonił delikwenta. Jak się potem okazało miał on na swoim sumieniu bardzo dużo.

Kierowca pod wpływem alkoholu mógł doprowadzić do poważnego wypadku. Został zatrzymany przez policjanta po służbie.

Pewien kierowca z Bełżyc przeszedł samego siebie, wykazując się skrajnym brakiem odpowiedzialności. Wsiadł za kierowcę dostawczego Mercedesa, mając aż 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna przewoził łatwopalny ładunek i uciekał przed policyjnym pościgiem.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek 11 lutego na tzw. starym moście w Puławach. Kierowca dostawczaka w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w samochód ciężarowy. Mężczyzna doprowadził do zderzenia lusterkami z ciężarówką jadącą z naprzeciwka.

Po wszystkim zdecydował się na brawurową ucieczkę. Świadkiem całej sytuacji był policjant po służbie, jadący w kolumnie aut za sprawcą tego zdarzenia. Mężczyzna postanowił szybko zareagować, by powstrzymać nieodpowiedzialnego kierującego.

Cała sytuacja była bardzo groźna, ponieważ przewoził on butle z gazem. W każdej chwili mogło dojść do przerażającego zdarzenia.

Finalnie funkcjonariusz w skuteczny sposób zajechał drogę groźnego kierowcy, po czym szybko go zatrzymał. Badanie alkomatem na miejscu zdarzenia wykazało, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Miał aż 3 promile alkoholu w swoim organizmie.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wcześniej 45-latek chciał przekonać mundurowego, by ten nie wzywał policji. Nie wiedział wówczas, że ma do czynienia z prawdziwym policjantem.

Nieodpowiedzialny dostawca gazu stracił swoje prawo jazdy. Grożą mu również bardzo poważne konsekwencje. Odpowie przed sądem za jazdę i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Za takie wykroczenie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety, ale nie jest to jedyny incydent z udziałem pijanego kierowcy, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. Funkcjonariusze z mazowieckiego Bodzanowa w godzinach wieczornych zauważyli Opla holującego Alfę Romeo. Co ciekawe, pijany kierowca holował pijanego kierowcę

Jak się okazało, 22-letni kierowca Opla, który holował Alfę Romeo, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 19-latek jadący w holowanym pojeździe wydmuchał podobny wynik.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł