Wypadek Wielkopolska
Źródło: JRG Nr 2 w Koninie

Koszmarny wypadek na DK25. Doszło do zderzenia aż czterech pojazdów

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w miejscowości Posada (województwo wielkopolskie), dosłownie mrozi krew w żyłach. Zderzyły się samochód osobowy, dostawczy oraz dwie ciężarówki. W wyniku incydentu jeden z kierowców był przez jakiś czas uwięziony w uszkodzonym pojeździe.

Wypadek na DK25 w Wielkopolsce. Doszło do zderzenia czterech pojazdów. O krok od wielkiej tragedii.

Do strasznego incydentu doszło w poniedziałek 8 lutego w miejscowości Posada w gminie Stare Miasto (wielkopolskie). Około godziny 15.00 na drodze krajowej numer 25 zderzyły się aż cztery pojazdy.

Po przybyciu na miejsce odpowiednich służb bardzo szybko ustalono, że w zdarzeniu brały udział dwie ciężarówki, samochód osobowy oraz dostawczy. W jednym z uszkodzonych samochodów ciężarowych znajdował się uwięziony mężczyzna.

Tamtejsza droga krajowa była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, która ustalała dokładne przyczyny tego wypadku.

W celu wydobycia poszkodowanego mężczyzny, strażacy którzy byli na miejscu zdarzenia, musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Został on przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, którego następnie wraz z kierowcą samochodu osobowego przetransportowano do szpitala.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Do zdarzenia zadysponowano OSP Modła Królewska, OSP Lisiec Wielki, OSP Główiew, PSP JRG 2 Konin, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

JRG Nr 2 w Koninie

fot. JRG Nr 2 w Koninie

Nie jest to jedyny koszmarny wypadek, który miał miejsce w ostatnich dniach w naszym kraju. Do bardzo groźnego wypadku z udziałem policji doszło na Podkarpaciu. Kierowca osobowego Renault wymusił pierwszeństwo przejazdu i z wielką siłą wjechał w policyjny radiowóz. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala.

Jak wiadomo warunki atmosferyczne, które można zaobserwować w naszym kraju, są po prostu niesprzyjające. Polska policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę oraz rozwagę.

– Pamiętajmy, że w połączeniu z opadami atmosferycznymi i błotem pośniegowym, droga hamowania pojazdu wydłuża się, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach pogodowych, wymijanie czy wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

Warto podkreślić, że będąc w trasie, dostosujmy prędkość do warunków, które panują na drodze. Reagujmy z wyprzedzeniem, dokładnie obserwując drogę. Do tej zasady stosujmy się szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Zwróćmy uwagę na pieszych, którzy mogą być gorzej widoczni. Bądźmy życzliwi i wyrozumiali dla innych uczestników ruchu drogowego.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł