ZDrogi.pl > Aktualności > Wyłudził auta na kilkaset tysięcy złotych. Jedno podarował byłej na dzień kobiet
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Wyłudził auta na kilkaset tysięcy złotych. Jedno podarował byłej na dzień kobiet

Policja zatrzymała 36-latka, który wyłudzał auta w salonie
Materiały Policyjne

Śledczy z zielonogórskiej komendy otrzymali 17 lutego br. zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło w jednym z salonów samochodowych. Pracownik firmy poinformował, że jego klient odebrał auto terenowe warte około 180 tys. zł, przedstawiając fałszywe potwierdzenie przelewów.

Niedługo później w ten sam sposób próbował wyłudzić kolejne auto, ale tym razem pracownicy salonu zgłosili sprawę na policję.

Funkcjonariusze odnaleźli auto terenowe świebodzińskim komisie samochodowym.

36-latek zamienił je tam na dwa inne samochody o łącznej wartości 40 tys. zł wraz z dopłatą 100 tys.zł. Jeden z samochodów sprezentował byłej dziewczynie na Dzień Kobiet.

Śledczy ustalili, że 36-latek wyłudził auto również z innego salonu na terenie Zielonej Góry. Warty kilkadziesiąt tys. zł pojazd został odnaleziony uszkodzony. Mężczyzna próbował oszukać też innego dealera, zamawiając samochód za 120 tys. zł i przedstawiając sfałszowane potwierdzenie przelewu, aby go odebrać.

Po tym incydencie policjantom udało się namierzyć i zatrzymać mężczyznę. Mieszkaniec pow. świebodzińskiego już wcześniej był znany policji - mężczyzna był wielokrotnie notowany oraz karany za oszustwa.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Mężczyzna trafił w ręce policji. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

„Straty przez niego spowodowane to nawet kilkaset tys. zł. 36-latek usłyszał zarzuty oszustwa, przywłaszczenia mienia oraz podrabiania dokumentów; będzie odpowiadał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu nawet do 12 lat więzienia” - poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

36-latek na wniosek prokuratora trafił do tymczasowego aresztu. Spędzi tam trzy miesiące.

Sprawa jest rozwojowa, a podejrzany mógł mieć na koncie więcej wyłudzeń i przywłaszczyć samochody z innych salonów samochodowych na terenie Zielonej Góry. Niewykluczone, że działał również w innych miastach.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`