ZDrogi.pl > Aktualności > Wrocław. Policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. Miał maczetę
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Wrocław. Policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. Miał maczetę

Po pijaku uciekał przed policją. Miał w aucie maczetę
Materiały Policyjne

W niedzielę, 4 kwietnia, policjanci zatrzymali kierowcę forda, który nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 40 km/h.

Policjanci na al. Jana III Sobieskiego ruszyli w pościg za kierowcą, który nagle gwałtownie przyspieszył. Mężczyzna skręcił w jedną z bocznych ulic i kilkaset metrów dalej porzucił auto.

Kontynuował ucieczkę pieszo w kierunku osiedla. Tam próbował się ukryć przed funkcjonariuszami, ale szybko został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna był agresywny i zmusił policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Chwilę później policjanci wiedzieli już dlaczego uciekał

Po sprawdzeniu w systemach teleinformatycznych okazało się, że 35-latek poszukiwany był przez sąd w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie spędzić co najmniej 8 miesięcy.

Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ford, którym uciekał, nie miał ważnego przeglądu oraz polisy OC.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Poza wykroczeniami mężczyzna popełnił też kilka przestępstw

Jakby tego było mało, badanie alkomatem wykazało, że prowadził pod wpływem alkoholu, a w pojeździe ujawniono kilka przedmiotów, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstwa, m.in. maczetę oraz dokument tożsamości innej osoby.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz przywłaszczenie dokumentu tożsamości innej osoby, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie również za wykroczenia w postaci przekroczenia prędkości, jazdy po spożyciu alkoholu oraz posiadanie niebezpiecznego przedmiotu.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`