WOŚP Fiat Punto
Źródło: Materiały prasowe

Stary Fiat Punto na sprzedaż za 10 tys. zł. Brzmi absurdalnie, ale cel jest szczytny

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
20 Stycznia 2021

WOŚP również w tym roku organizuje licytacje wspólnie z Allegro. Samochody już niejednokrotnie trafiały na charytatywne aukcje, ale ten przypadek jest wyjątkowo warty uwagi. To z pozoru zwyczajny Fiat Punto I generacji, ale cena sięgnęła już 10 tys. zł.

WOŚP na licytacjach wystawił Fiata Punto

Na 29. finał WOŚP trafią pieniądze ze sprzedaży tego nietypowego egzemplarza Fiata Punto I generacji. Wystawiający go Szymon opisuje wystawiony egzemplarz jako "jedyny taki", co w ogłoszeniach samochodowych nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak nie bez powodu cena stanęła na tak wysokim poziomie.

Pierwsze co zwraca uwagę to oczywiście czarne tablice rejestracyjne KAC620A. Wyróżnik świadczy o tym, że mamy do czynienia z samochodem z Katowic. Egzemplarz Punto z licytacji WOŚP, wyjechał z katowickiego Polmozbytu w 1998 roku.

WOŚP to dobra okazja na sprzedaż takiego auta

Na cenę wpływa na pewno fakt, że samochód jest w bardzo dobrym, wręcz fabrycznym stanie. Świadczy o tym niski przebieg, wysokości 13 500 km, co w przypadku samochodu zarejestrowanego w 1998 roku, jest niebagatelnie niskim wynikiem.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Do tej pory pierwszym właścicielem było małżeństwo, które wykorzystywało samochód głównie do weekendowych i urlopowych wyjazdów. Później, przez 15 lat samochód stał nieużywany w garażu, a do 2011 roku wyjeżdżał tylko na przeglądy techniczne.

Auto zmieniło właściciela pod koniec 2019 roku i przeszło pierwszy serwis od dłuższego postoju. Na liczne naprawy obejmujące m.in. wymianę płynów, czy rozrządu właściciel przedstawia faktury. Po serwisie samochód bezproblemowo przeszedł przegląd techniczny.

WOŚP

Zwycięzca licytacji WOŚP oprócz Fiata Punto, otrzyma także komplet dokumentów związanych z historią auta. Wśród nich znajduje się choćby książka gwarancyjna, instrukcja obsługi, komplet kluczy, karty kodowe, etui i futerały, które pierwsi właściciele dostali przy zakupie auta z salonu w 1998 roku.

Wyposażenie jest typowe dla starych aut z polskich salonów, czyli niezbyt bogate. Nie jest to jednak kompletny "golas", auto ma lakier metalik, radio JVC, centralny zamek z pilotem, kolorową tapicerkę, owiewki szyb i fabryczne kołpaki.

Niski przebieg i stan zużycia sprawiły, że nie ma problemów z największym mankamentem modelu Punto, korozją. Świetnie utrzymane jest również wnętrze, zachowaną kolorową tapicerką, bardzo charakterystyczną dla samochodów z lat 90.

Szczytny cel podbił cenę sprzedaży. Już teraz wynosi 10 tys. a może być więcej

Mimo świetnego stanu, pojazd z licytacji WOŚP ma również swoje wady. W 1999 roku włamano się do garażu, w efekcie uszkodzono zamek wlewu paliwa i wybito boczną szybę pasażera. Oczywiście te elementy zostały wymienione. Z kolei w 2005 roku zdarzyła się mała stłuczka, po której wymieniono tylny błotnik, który polakierowano wraz z drzwiami.

Zanim Fiat Punto trafił na licytację WOŚP, znalazł się na portalu Giełda Klasyków. Wtedy wysoka cena odstraszyła nabywców, ale z okazji aukcji charytatywnej, chętny raczej się znajdzie. Już zalicytowało go 30 osób, a cena stanęła na 10 tys. zł. Czy w innej sytuacji Fiat Punto w takim stanie sprzedałby się za tę kwotę? Raczej to mało prawdopodobne, bo "zwykłe" wersje nie osiągną raczej nigdy wysokiego pułapu cenowego. Jednak przy szczytnym celu jakim jest WOŚP, sytuacja jest znacznie inna.

Źródło: Allegro

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł