ZDrogi.pl > Na drogach > Wojewódzki gnał 250 km/h drogą publiczną. Internauci w szoku
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Wojewódzki gnał 250 km/h drogą publiczną. Internauci w szoku

Wojewódzki gnał 250 km/h drogą publiczną
YouTube: Alaatin61

O Kubie Wojewódzkim pisaliśmy wielokrotnie, ponieważ dziennikarz słynie z zamiłowania do drogich i wyjątkowych aut. 57-latek, w przeciwieństwie do większości milionerów, korzysta ze swoich samochodów na co dzień.

Dziennikarz był widywany w najróżniejszych superautach. Aktualnie "wozi się" rzadkim modelem marki z Maranello.

Mężczyzna ostatnio opublikował zdjęcie z jego ferrari f12tdf. Warte pomiędzy 3 a 4 miliony złotych auto powstało w liczbie zaledwie 799 sztuk i oferuje właścicielowi aż 780 KM.

Wojewódzki "ma czym łamać przepisy". Zauważyli to internauci

Potężne V12 pozwala rozpędzić sportowe coupé do 340 km/h - teoretycznie więc 250 km/h, które jechał Wojewódzki w momencie robienia zdjęcia, było dla ferrari zaledwie truchtem.

W Polsce jednak nie pojedziemy legalnie więcej niż 140 km/h. Oznacza to, że dziennikarz przekroczył prędkość o MINIMUM 110 km/h.

Zobacz także: Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Ukradli z TIR-ów ponad pół miliona Sytuację skomentował nawet Jan Mencwel, prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Polityk odwołuje się do statystyk, w których nadmierna prędkość jest jednym z najczęstszych czynników doprowadzających do wypadków śmiertelnych.

Zdaniem polityka kary za przekroczenie prędkości są zbyt łagodne

Mencwel uważa, że za tak karygodne łamanie prawa kierowcy powinni być karani grzywną proporcjonalną do zarobków i konfiskatą auta.

W przypadku Wojewódzkiego takie konsekwencje mogłyby być bardzo dotkliwe. Samo ferrari warte jest od 3 do 4 milionów złotych. Dodając do tego grzywnę zależną od zarobków (a te Wojewódzki ma spore), robi się bardzo drogo.

Źródło: o2.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl