ZDrogi.pl > Aktualności > Wjechał na czerwonym i doprowadził do tragedii. Monitoring nagrał śmiertelny wypadek
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Wjechał na czerwonym i doprowadził do tragedii. Monitoring nagrał śmiertelny wypadek

Kierowca wjechał na czerwonym i doprowadził do wypadku
YouTube: Limanowa.in

Ostatnio opublikowaliśmy nagranie, które przedstawiało okropny wypadek, do którego doszło w Jarosławiu. Kamera monitoringu zainstalowana na stacji benzynowej zarejestrowała motocyklistę, który niemal uderza w auto osobowe.  82-letni kierowca wymusił pierwszeństwo na jednośladzie, skręcając w lewo.

Kierujący motocyklem, aby uniknąć wypadku, wjeżdża na chodnik i uderza w znak drogowy. Mężczyzna w wypadku stracił nogę.

Pod nagraniem artykułem wywiązała się burzliwa dyskusja dotycząca motocyklistów i prowadzenia pojazdów w podeszłym wieku. W związku z tym chcemy ponownie poruszyć trudny temat, jakim są liczne przypadki ignorowania sygnalizacji świetlnej oraz wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniach bez sygnalizatora.

Policja opublikowała nagranie tragicznego wypadku w Krakowie

Doskonałym przykładem tego, jak tragiczny wypadek, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanka i Monte Cassino w Krakowie.

28 sierpnia 2019 roku, około godziny 22, 23-letni kierowca skody uznał, że "zdąży" i postanowił przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Policja opublikowała nagranie tragicznego wypadku, do którego doprowadziła zła decyzja mężczyzny

Rozpędzony samochód wjechał tuż przed prawidłowo jadącego citroena, który uderzył w jego bok. W wyniku uderzenia czeskie auto uderzyło w słup. Na miejscu zginęła 25-letnia pasażerka skody.

Sądząc po sile uderzenia, wątpimy w to, że kierowca jechał przepisowe "max 70", które obowiązuje w tym miejscu. Warto również podkreślić, że w chwili uderzenia na pasach mogliby znajdować się piesi, którzy nie mieliby szans w starciu z rozpędzoną toną blachy.

Wideo publikujemy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: YouTube