ZDrogi.pl > Na drogach > Groźna sytuacja na S1. Auto wzbiło się w powietrze po zahaczeniu o ciężarówkę - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Groźna sytuacja na S1. Auto wzbiło się w powietrze po zahaczeniu o ciężarówkę - Wideo

dachowanie-na-drodze-s1
youtube.com Bielskie Drogi

Pick-up zaliczył dachowanie na S1. Do zdarzenia doszło po zahaczeniu o ciężarówkę. Jakimś cudem kierowcy nic poważnego się nie stało.

Do dachowania doszło 17 czerwca koło godziny 19:00 na trasie S1 między Pietrzykowicami a Łodygowicami (woj. śląskie). W kolizji uczestniczyły ciężarówka i spory pick-up, Toyota Tundra kierowany przez 61-letniego kierowcę. Zdarzenie zostało nagrane przez wideorejestrator.

Dachowanie na trasie S1

Jak podaje portal Bielskie Drogi, na miejsce wysłano wszystkie służby. Policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzeń, 61-latek wyprzedzał ciężarówkę, a podczas powrotu na prawy pas zahaczył o jej przód. W efekcie stracił panowanie nad autem, wpadł do rowu. Impet był tak duży, że toyota dachowała.

Jak widać na nagraniu, zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie, samochód kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi w powietrzu. Do tego przy drodze znajdowało się wzniesienie, co najprawdopodobniej podbiło toyotę w górę. Z kolei później pojazd dachował, spadając z tego samego wzniesienia.

Dachowanie wyglądało groźnie, ale kierowca wyszedł z tego cało

Ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanemu. 61-latek może mówić o ogromnym szczęściu, bo skończyło się tylko na powierzchownych obrażeniach. Nie było nawet potrzeby przewożenia go do szpitala. Mężczyznę, jako sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Utrudnienia trwały około dwóch godzin. Jednym z pierwszych osób na miejscu zdarzenia był autor nagrania, muzyk zespołu góralskiego "Póki co", który akurat jechał na koncert. Zatrzymał się, wezwał służby i pomógł zabezpieczyć miejsce kolizji.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Bielskie Drogi

Tagi: Wypadek