ZDrogi.pl
Policja łamie przepisy

Youtube.com Bielskie Drogi

Wielomilionowa inwestycja okazała się klapą. Nawet policjanci łamią przepisy

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja łamała przepisy i co więcej, dała się nagrać. Trudno ich jednak do końca winić. Wielomilionowa inwestycja pogorszyła bezpieczeństwo na drodze, a wszystko przez złe rozwiązania infrastrukturalne.

Nawet policja łamie tu przepisy. Absurdalne skutki miejskiej iwnestycji

Policja nie spodziewała się zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, stąd nagły, dziwny i niezbyt przepisowy manewr. Jak pisze portal Bielskie Drogi, to efekt nowej inwestycji, która kosztowała grube miliony i niespecjalnie spełnia swoje zadanie.

Na skrzyżowaniu ulicy Żywieckiej, przed skrzyżowaniem z ulicą Górską, zlikwidowano część lewoskrętu. W jego miejscu znalazła się powierzchnia wyłączona z ruchu, oraz pas rozbiegowy.

[EMBED-529] 

Celem inwestycji było upłynnienie ruchu i poprawa bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie zapewne doprowadziłby do zmniejszenia prędkości, gdyż kierowcy musieliby na chwilę zjechać z lewego pasa przed lewoskrętem.

Jak jednak zauważa portal Bielskie Drogi, jest zupełnie odwrotnie. Wielu kierowców, którzy skręcają do Straconki ma dwie możliwość. Może stać na prawym pasie i czekać na możliwość wjazdu na lewoskręt. Problem w tym, że blokują wtedy ruch do Mikuszowic.

Druga opcja to stanąć na obszarze wylączonym z ruchu. Nie korkują wtedy drogi, ale za to narażają się na mandat wysokości 100 zł.

W tym wypadku policjanci wybrali mandat wysokości 100 zł. Na nagraniu widać, że sami nie do końca się spodziewali tej sytuacji i trochę się zagubili. Kary raczej sami sobie nie wypisali.

Obywatele zdezorientowani, policja też. Urzędnicy bronią swojego rozwiązania

Jak pisze portal Bielskie Drogi, urzędnicy bronią rozwiązania. Twierdzą, że wszystko jest zorganizowane zgodnie z przepisami. Jednak to wcale nie oznacza, że nie stworzyli przez to zwyczajnego, drogowego bubla.

Według bielskiego portalu problemy są już teraz, a w trakcie pandemii zaobserwowano zmniejszenie ruchu drogowego o 20-30 proc. Strach pomyśleć co się stanie, gdy wrócimy do "normalności" i będą godziny szczytu.

Warto zaznaczyć, że przebudowa drogi sporo kosztowała, mówi się o "wielomilionowej inwestycji". Takie rozwiązanie funkcjonuje w tym miejscu już od roku.

Portal Bielskie Drogi stworzył już specjalną playliste, ze wszystkimi problematycznymi sytuacjami na tym odcinku (link). Na dzień dzisiejszy (8 marca), jest już dziesięć nagrań. Zapewne będzie ich jeszcze przybywać. Pytanie, czy to jakkolwiek przekona urzędników?

Źródło: Bielskie Drogi

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >