ZDrogi.pl > Aktualności > Wielomilionowa inwestycja okazała się klapą. Nawet policjanci łamią przepisy
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Wielomilionowa inwestycja okazała się klapą. Nawet policjanci łamią przepisy

Policja łamie przepisy
Youtube.com Bielskie Drogi

Nawet policja łamie tu przepisy. Absurdalne skutki miejskiej iwnestycji

Policja nie spodziewała się zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, stąd nagły, dziwny i niezbyt przepisowy manewr. Jak pisze portal Bielskie Drogi, to efekt nowej inwestycji, która kosztowała grube miliony i niespecjalnie spełnia swoje zadanie.

Na skrzyżowaniu ulicy Żywieckiej, przed skrzyżowaniem z ulicą Górską, zlikwidowano część lewoskrętu. W jego miejscu znalazła się powierzchnia wyłączona z ruchu, oraz pas rozbiegowy.

[EMBED-529] 

Celem inwestycji było upłynnienie ruchu i poprawa bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie zapewne doprowadziłby do zmniejszenia prędkości, gdyż kierowcy musieliby na chwilę zjechać z lewego pasa przed lewoskrętem.

Jak jednak zauważa portal Bielskie Drogi, jest zupełnie odwrotnie. Wielu kierowców, którzy skręcają do Straconki ma dwie możliwość. Może stać na prawym pasie i czekać na możliwość wjazdu na lewoskręt. Problem w tym, że blokują wtedy ruch do Mikuszowic.

Druga opcja to stanąć na obszarze wylączonym z ruchu. Nie korkują wtedy drogi, ale za to narażają się na mandat wysokości 100 zł.

W tym wypadku policjanci wybrali mandat wysokości 100 zł. Na nagraniu widać, że sami nie do końca się spodziewali tej sytuacji i trochę się zagubili. Kary raczej sami sobie nie wypisali.

Obywatele zdezorientowani, policja też. Urzędnicy bronią swojego rozwiązania

Jak pisze portal Bielskie Drogi, urzędnicy bronią rozwiązania. Twierdzą, że wszystko jest zorganizowane zgodnie z przepisami. Jednak to wcale nie oznacza, że nie stworzyli przez to zwyczajnego, drogowego bubla.

Według bielskiego portalu problemy są już teraz, a w trakcie pandemii zaobserwowano zmniejszenie ruchu drogowego o 20-30 proc. Strach pomyśleć co się stanie, gdy wrócimy do "normalności" i będą godziny szczytu.

Warto zaznaczyć, że przebudowa drogi sporo kosztowała, mówi się o "wielomilionowej inwestycji". Takie rozwiązanie funkcjonuje w tym miejscu już od roku.

Portal Bielskie Drogi stworzył już specjalną playliste, ze wszystkimi problematycznymi sytuacjami na tym odcinku (link). Na dzień dzisiejszy (8 marca), jest już dziesięć nagrań. Zapewne będzie ich jeszcze przybywać. Pytanie, czy to jakkolwiek przekona urzędników?

Źródło: Bielskie Drogi

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Tagi: Policja
Powiązane