ZDrogi.pl
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

youtube.com STOP CHAM

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja zdaniem nagrywającego, zajechała mu drogę. Autor filmu nie zdając sobie sprawy, że to nieoznakowany radiowóz otrąbił pojazd i wyprzedził go w niedozwolonym miejscu. Kilka kilometrów dalej czekała go niemiła niespodzianka.

Policja w nieoznakowanym radiowozie zmyliła pirata drogowego

Policja w nieoznakowanym radiowozie to prawdziwa zmora piratów drogowych. W tym przypadku kierowca łamiący przepisy nie tylko dał się złapać, ale samemu jeszcze dostarczył dowód na swoje przewinienia w internecie.

Film został przesłany na kanał STOP CHAM przez jednego z widzów. Autor nagrania chciał pokazać jak policja w nieoznakowanym radiowozie "wymusza pierwszeństwo" na Drodze Krajowej pomiędzy Wałczem a Jastrowiem.

Kilka chwil później, zostawieni w tyle funkcjonariusze wyprzedzają nagrywającego i zatrzymają go wraz z innym kierowcą. Według autora nagrania zatrzymano ich za prędkość. Jak jednak było naprawdę?

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Przede wszystkim, trudno w tym wypadku mówić o wymuszeniu. Gdy skoda wyjeżdżała z drogi podporządkowanej, jej kierowca nawet nie miał szans zauważyć nagrywającego, który wyjeżdżał za wzniesienia.

Możliwe, że autor filmu jechał ze zbyt wysoką prędkością, a może problemem była wadliwa infrastruktura. Niemniej, nagrywający miał dużo czasu, żeby po prostu zdjąć nogę z gazu i wyhamować.

Jednak zamiast tego, sfrustrowany kierowca wdusił przycisk od klaksonu i postanowił od razu wyprzedzić skodę. Problem w tym, że zrobił to na powierzchni wyłączonej z ruchu i przeciął linię ciągłą.

Jakby tego było mało, cały czas podczas manewru trzymał klakson, co raczej nie uspokoiło policjantów w skodzie. Później nagrywający przekraczał jeszcze prędkość i jeszcze samemu dostarczył dowody na siebie, wstawiając film do internetu.

Kierowca powinien się cieszyć, że policja zatrzymała go tylko za prędkość. Za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu również mógłby dostać mandat i punkty karne.

Nieoznakowane radiowozy policji to ważny krok w kierunku bezpieczeństwa

Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, jak ważną funkcję pełnią nieoznakowane radiowozy. Jak zapewne zauważył każdy kierowca, na polskich drogach poszanowanie przepisów nie jest na wysokim poziomie. Jednak jeśli w zasięgu wzroku pojawi się radiowóz, nagle wszyscy stają się najbardziej przepisowymi kierowcami na świecie.

Dlatego też nieoznakowane radiowozy mogą powodować niepokój u wielu osób, które w obawie przed mandatem częściej będą zdejmować nogę z gazu. Zupełnie jak w słynnym panoptykonie, w którym więzień nigdy nie wiedział kiedy jest obserwowany przez klawisza, tak i żaden pirat drogowy nie może być pewny, czy nie jest pod czujnym okiem policji.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >
Oszuści podają się za Orlen, aby wyłudzić pieniądze

Aktualności

Nowa metoda oszustów. Wyłudzają pieniądze nie "na wnuczka" a "na inwestora Orlen"

Czytaj więcej >