Volkswagen Kamper produkowany w Polsce
Źródło: Materiały prasowe

Ze starej fabryki Tarpana wyjechały nowe auta. Polacy produkują małego kampera

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
30 Stycznia 2021

Volkswagen przydzielił poznańską fabrykę do produkcji kampera o wdzięcznej nazwie Caddy California. To najmniejsze auto turystyczne w ofercie producenta. Z linii produkcyjnej zjechały już pierwsze egzemplarze.

Volkswagen Caddy California zjechał już z linii fabrycznej

Volkswagen Poznań produkuje obecnie auta w byłej fabryce FSR Tarpan, która oczywiście przeszła sporo modernizacji. W zakładzie od lat wytwarza się popularne Transportery, a także mniejsze dostawcze Caddy. Właśnie dlatego to poznańska fabryka będzie produkować jego wersję specjalną.

Co ciekawe, kamper Volkswagen Caddy California będzie produkowany od początku do końca w Polsce. Za budowę "golasa" będzie odpowiadała poznańska fabryka, a wyposażeniem turystycznym zajmie się z kolei zakład Zabudów Specjalnych w Swarzędzu.

Volkswagen Caddy California będzie oferowany z popularnymi silnikami diesla

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Silniki montowane w nowym produkowanym modelu to nieśmiertelne turbo diesle rodziny TDI. Nie są to oczywiście dokładnie te same jednostki co w starych Volkswagenach. To współczesne motory dostosowane do norm emisji spalin.

Nowe silniki TDI mają podwójny katalizator SCR, oraz podwójny wtrysk AdBlue. Dzięki takim rozwiązaniom udało się ograniczyć emisję tlenków azotu NOx.

Silniki Volkswagena Caddy Californi będą dostępne w dwóch wariantach: 75 KM i 122 KM. Jak pisze Interia, wydajność motorów została poprawiona przez zastosowanej nowej, bardziej aerodynamicznej stylistyki.

Volkswagen

Volkswagen chwali się, że udało się osiągnąć wartość wskaźnika cw (oporu powietrza) na poziomie 0,30, gdy poprzedni model miał 0,33. Dobra aerodynamika rzadko jest cechą typową dla kamperów.

Volkswagen Caddy California jest przygotowany do potrzeb turystów

Z racji na kompaktowe wymiary, samochód musiał być bardzo dobrze przemyślany i zaprojektowany. Dzięki temu udało się zagospodarować możliwie jak najwięcej miejsca na osprzęt turystyczny.

Na wyposażeniu Volkswagena Caddy California znajdzie się rozkładane łóżko o rozmiarach 1980 na 1070 mm. Oprócz tego znajdziemy w środku mini kuchnie, czy system toreb do przechowywania przedmiotów o wadze do pięciu kilogramów.

Zadbano również o komfort turystów dzięki siatkom przeciw owadom na drzwiach, czy systemowi oświetlenia wewnętrznego. Oprócz tego dwa krzesła i stół są składane i mieszczą się pod łóżkiem.

Volkswagen

Klienci mają w opcji możliwość zamówienia Volkswagena Caddy California z system namiotowym, dzięki któremu można zwiększyć przestrzeń użytkową na kempingu. Co ciekawe, namiotu można używać oddzielnie, bez połączenia go z pojazdem.

Źródło: Motoryzacja.interia.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł