ZDrogi.pl > Aktualności > Tragiczny wypadek w woj. lubuskim. Dwie osoby zginęły
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Tragiczny wypadek w woj. lubuskim. Dwie osoby zginęły

Śmiertelny wypadek w lubuskim. Dwie osoby zginęły
PAP, Fot: Lech Muszyński

W środę, 7 marca, około godziny 18 doszło do tragicznego zdarzenia. Na drodze wojewódzkiej nr 132 w Dąbroszynie zginęło dwóch młodych mężczyzn. Mieli około 20 lat.

Kierujący autem marki Volkswagen w kierunku Kostrzyna nad Odrą stracił panowanie nad kierownicą. W efekcie pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Tragiczny wypadek w lubuskim. Volkswagen uderzył w drzewo

Niestety w wypadku kierowca wraz z pasażerem zginęli na miejscu. Przybyły na miejsce służby ratunkowe nie były w stanie uratować ich życia.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz prokuratorem - celem ich działań jest wyjaśnienie przyczyn oraz przebiegu zdarzenia.

Droga wojewódzka nr 132 łącząca Gorzów Wielkopolski z Kostrzynem nad Odrą przez dłuższy czas była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd lokalnymi drogami.

Źródło: PAP, Fot: Lech Muszyński

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

To kolejny w ostatnim czasie wypadek, w którym dwie młode osoby zginęły po uderzeniu w drzewo. 27 marca, koło godziny 3:30 miejscowości Bobrowo (pow. brodnicki, woj. kujawsko-pomorskie) auto marki BMW również uderzyło w drzewo.

Na miejsce skierowano oddziały JRG Brodnica, OSP Zgniłobłoty, OSP Bobrowo, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Niestety nikogo nie udało się uratować, ofiary wypadku zginęły na miejscu.

W aucie jechali dwaj mężczyźni pochodzący z gminy Bobrowo. Byli w wieku 21 i 25 lat. Trudno się dziwić, z samego auta niewiele zostało. Na czas przeprowadzania czynności przez służby, droga była zablokowana. Okoliczności zdarzenia są badane pod nadzorem prokuratora.

Policja ustala przyczyny wypadku

Jak podaje kujawsko-pomorska policja, według wstępnych ustaleń, kierujący BMW z nieznanych przyczyn zjechał z drogi na pobocze. Wtedy też miało dojść do zderzenia z drzewem.

Oceniając poziom zniszczeń "na oko", można wnioskować, że prędkość była dosyć wysoka. Samochód został kompletnie zmiażdżony, jedynie brak dachu jest zapewne robotą strażaków, którzy wyciągali ciała ofiar.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: RadioZet

Powiązane