ZDrogi.pl > Na drogach > Tragiczny wypadek w Piastowie. Nie żyje jedna osoba, cztery są ranne
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:40

Tragiczny wypadek w Piastowie. Nie żyje jedna osoba, cztery są ranne

wypadek-w-piastowie
Facebook.com OSP Piastów

Fatalny wypadek w Piastowie. Zderzyły się dwa auta, jedno z nich uderzyło w słup. Potwierdzono jedną ofiarę śmiertelną i czworo rannych.

Do wypadku doszło w piątek (16 kwietnia) wieczorem w podwarszawskim Piastowie (woj. mazowieckie). Zgłoszenie o zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i alei Krakowskiej dotarło do służb krótko przed północą. Na miejsce zdeponowano straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe. Okazało się, że pojazdy były tak zniszczone, że strażacy musieli ciąć je ciężkim sprzętem, aby wydostać rannych ze środka.

Jak poinformowała TVN Warszawa Karolina Kańka z KPP w Pruszkowie, w obu autach jechało łącznie siedem osób. Nie udało się uratować 21-letniej kobiety, która zginęła na miejscu.

Policjantka podała, że cztery osoby zostały ranne, na tyle, że trafiły do szpitala. Jedna osoba otrzymała pomoc na miejscu. Jednego z kierowców zabrano na komisariat. Badanie na miejscu wykazało, że w momencie wypadku był trzeźwy.

Z racji na ofiarę śmiertelną, na miejsce przyjechał prokurator. Z jego udziałem, policja zabezpieczała ślady i zebrała dokumentację ze zderzenia. Ciało 21-latki zostało zabrane przez śledczych do sekcji. Okoliczności wypadku będą badać biegli.

Prawdopodobne przyczyny wypadku

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, zderzyły się volkswagen i audi. Jeden z kierowców skręcał w lewo, wtedy drugi w niego uderzył. W efekcie zderzenia oba auta wpadły na chodnik. Jedno z aut zostało odrzucone na tyle, że uderzył jeszcze betonowy słup.

Jak piszą mieszkańcy Piastowa w mediach społecznościowych, na tym skrzyżowaniu często dochodzi do kolizji i wypadków. Jako przyczynę wskazują opóźnioną sygnalizację świetlną.

Źródło: Wawa Love

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Wypadek 911
Powiązane