ZDrogi.pl > Na drogach > 16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

16-latek rozbił toyotę rodziców
Materiały Policyjne

W czwartek, 16 kwietnia, po godzinie 4 rano policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Piasecznie otrzymali wezwanie do kolizji drogowej.

Funkcjonariusze zostali wysłani na ulicę Długą w Konstancinie-Jeziornie, gdzie zastali zdewastowaną toyotę corollę. Samochód stracił front wraz z kołem oraz poszycie drzwi. Całe nadwozie wygięło się po uderzeniu w latarnię.

Auto najpierw uderzyło w betonowy słup energetyczny, a następnie w latarnię uliczną. Tam 16-latek zakończył swoją podróż. Niewykluczone, że miał towarzystwo, które zdążyło uciec przed przyjazdem policjantów.

Samochód został kompletnie zniszczony. Najprawdopodobniej nie wróci już na ulice.

>

Toyota została kompletnie zniszczona. Pojazd nadaje się do kasacji

Jak się okazało, za kierownicą toyoty siedział 16-latek, który oczywiście nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Sądząc po jego wyobraźni, nie powinien w najbliższym czasie ich uzyskać.

Chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń. Nie ucierpiał też nikt postronny. Policja ustaliła, że nastolatek zabrał samochód bez wiedzy rodziców. Funkcjonariusze zbadają, w jakich okolicznościach udało mu się zdobyć kluczyki od auta

>

Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów

Policjanci nie wykluczają, że w nocnej przejażdżce brało udział jeszcze kilku nastolatków, którzy zdążyli uciec przed pojawieniem się służb.

Sprawę skierowano do sądu rodzinnego i sądu dla nieletnich, które zadecydują o losie nastolatka.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby jak najczęściej podejmowali z dziećmi rozmowy o niebezpiecznych zachowaniach i ich konsekwencjach. Tym razem, na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Źródło: kpp.piaseczno.policja.waw.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Wypadek Toyota
Powiązane