ZDrogi.pl > Na drogach > Pościg KAS i policji za 45-latkiem. Mężczyzna wiózł narkotyki - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

Pościg KAS i policji za 45-latkiem. Mężczyzna wiózł narkotyki - Wideo

Pościg za 45-latkiem wiozącym narkotyki
KAS

Do zdarzenia doszło w Zadąbrowie koło Przemyśla (woj. podkarpackie). W czwartek, 1 kwietnia 2021 roku policja oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu próbowali zatrzymać podejrzanego kierowcę.

Służby otrzymały informację, że kierujący autem marki Audi 45-latek może transportować znaczne ilości narkotyków.

Służby zdecydowały o jego natychmiastowym zatrzymaniu. Ustawiły się w miejscowości Zadąbrowie i oczekiwały na przyjazd podejrzanego. Kierowca audi a4 po zauważeniu wezwania do zatrzymania postanowił uciekać.

Krajowa Administracja Skarbowa w serwisie YouTube opublikowała nagranie z pościgu

Policja, wraz z funkcjonariuszami KAS, próbowała zatrzymać 45-letniego mężczyznę, który poruszał się pojazdem marki Audi. Kierowca zignorował wielokrotnie wydawane polecenie do zatrzymania się.

45-latek w trakcie ucieczki złamał szereg przepisów prawa drogowego oraz stanowił poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, w tym także dla pieszych.

Jak podaje KAS - "z nadmierną prędkością mijał miejscowości Sośnica Jarosławska, Walawa, Skołoszów, zjeżdżał w polne drogi, a następnie w miejscowości Zadąbrowie wjechał na autostradę A4 w kierunku Rzeszowa. Uciekający kierowca jechał bardzo brawurowo"

Na terenie Rzeszowa, do pościgu dołączył radiowóz z miejscowego Oddziału Prewencji Policji, ale wydłużający się „ogon” goniących kierowcę pojazdów nie skłonił go do zatrzymania się.

>

45-latek popełnił mnóstwo wykroczeń w trakcie ucieczki

Mężczyzna kontynuował ucieczkę, zmuszając innych kierowców do zjeżdżania ze swojego pasa ruchu, wjeżdżając na chodniki, przejeżdżając przez skrzyżowania na czerwonym świetle, czy wjeżdżając na parking centrum handlowego.

Ostatecznie 45-latka udało się zatrzymać. W jego pojeździe znaleziono i zabezpieczono znaczne ilości narkotyków. Kierowca Audi będzie mieć z tego tytułu poważne problemy.

>

45-latek uciekał przed policją i KAS. Miał w aucie narkotyki. Źródło: KAS

Mężczyzna odpowie za posiadanie substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także popełnienie licznych wykroczeń w ruchu drogowym.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nagranie z pościgu publikujemy poniżej:

Źródło: wydarzenia112.info

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane