ZDrogi.pl > Na drogach > Tragiczny wypadek na S1 w Mierzęcicach. Zginęło niemowlę i matka, wiele osób rannych
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

Tragiczny wypadek na S1 w Mierzęcicach. Zginęło niemowlę i matka, wiele osób rannych

Tragiczny wypadek na S1. Zginęła matka i jej niemowlę
Fasthol @Bedzin112

16 kwietnia, około 6:36 doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Mierzęcice (woj. śląskie). Na drodze S1, między węzłami Lotnisko i Mierzęcice zderzyło się ze sobą pięć pojazdów.

W zdarzeniu brał udział samochód osobowy z przyczepą kempingową (uszkodzenia pojazdu są tak poważne, że początkowo zakładano, że był kamperem) oraz dwa auta osobowe i dwie ciężarówki. Osiem osób zostało rannych. Zginęło trzymiesięczne niemowlę i jego matka.

>

Około 6:36, przed wiaduktem na DK78, kierowca forda galaxy z przyczepą campingową nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Następnie w osobówkę wjechało auto ciężarowe, bus i kolejny samochód osobowy.

Z przyczepy kempingowej holowanej przez forda kompletnie nic nie zostało.

Czteroosobowa rodzina została uwięziona w zgniecionym samochodzie

Aby wydobyć poszkodowanych potrzebna była pomoc straży pożarnej ze specjalistycznym sprzętem. Strażacy z PSP w Będzinie wycięli dach w samochodzie, aby dostać się do ofiar. Gdy udało się uwolnić pasażerów forda, rozpoczęła się dramatyczna walka o życie kobiety jadącej autem.

Reanimacja poszkodowanej trwała ponad godzinę. Niestety, kobieta zmarła. W pojeździe znajdowało się również jej trzymiesięczne niemowlę, które także nie przeżyło wypadku.

>

Dziecko zmarło na miejscu wskutek odniesionych obrażeń

Partner kobiety, który był kierowcą forda oraz ich trzyletni syn przeżyli. Chłopiec przechodzi obecnie badania w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jak podają lekarze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowca forda trafił do szpitala - lekarze oceniają jego stan jako stabilny

Jak przekazał st. sierż. Marcin Szopa, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, w rozmowie z portalem fakt.pl, w wypadku poszkodowanych zostało co najmniej osiem osób.

Na miejscu wciąż pracują służby ratownicze, a liczba rannych może ulec zmianie. Początkowo mówiono o pięciu osobach. Aktualnie poszkodowanych jest już osiem osób. Pojazdy zostały kompletnie zniszczone.

>

Trasa S1 po wypadku między węzłami Lotnisko i Mierzęcice została całkowicie zablokowana. Policja sugeruje, aby kierowcy zamiast niej wybierali przejazd między Pyrzowicami a Siewierzem drogą krajową nr 78. Policja pracuje na miejscu i ustala okoliczności tragedii.

Źródło: FAKT.pl / PolsatNews / RadioZET

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane