ZDrogi.pl > Aktualności > Tragiczne wymuszenie pierwszeństwa. Motocyklista walczy o życie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Tragiczne wymuszenie pierwszeństwa. Motocyklista walczy o życie

Kierowca wymusił pierwszeństwo na motocykliście
Materiały Policyjne

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 30 marca, wieczorem w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Około godziny 20 zderzył się motocykl z samochodem osobowym.

Kierujący jednośladem trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała.

Policjanci przez kilka godzin prowadzili czynności na miejscu zdarzenia w celu ustalenia przebiegu oraz okoliczności wypadku. Wstępne ustalenia policjantów sugerują, że wina leżała po obu stronach

Poszkodowany 37-latek uderzył we włączające się do ruchu auto marki Renault. 46-letni kierowca nie zauważył jadącego główną ulicą motocyklisty, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia.

W wyniku wypadku 37-latek trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący jednośladem mógł poruszać się z nadmierną prędkością oraz nie miał włączonych świateł mijania.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Wypadek motocykla w Wałbrzychu

Policja nadal prowadzi czynności, które mają na celu odtworzyć przebieg tego niebezpiecznego zdarzenia. W chwili wypadku kierujący Renault 46-latek był trzeźwy. Policjanci zlecili placówce medycznej pobranie krwi od motocyklisty celem przeprowadzenia badań laboratoryjnych.

Funkcjonariusze chcą wiedzieć, czy kierujący jednośladem również był w pełni trzeźwy. Pomoże to w ustaleniu przyczyn wypadku.

W trakcie prowadzenia czynności na drogach występowały niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: se.pl

Powiązane