ZDrogi.pl > Aktualności > Niebezpieczna sytuacja na drodze. Motocyklista niemal doprowadził do wypadku - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Niebezpieczna sytuacja na drodze. Motocyklista niemal doprowadził do wypadku - Wideo

Motocyklista niemal doprowadził do wypadku
YouTube: Stop Cham

Na popularnym kanale Stop Cham na YouTube pojawiło się nagranie przedstawiające pewne zdarzenie, do którego doszło w okolicach Środy Śląskiej przy wjeździe na drogę krajową nr 94.

Motocykliści znani są z tego, że lubią omijać stojące samochody. Gdy tylko jest ku temu okazja, kierowcy jednośladów jako pierwsi meldują się na skrzyżowaniu. To i możliwość omijania korków, to największe zalety poruszania się motocyklem/skuterem/motorowerem w mieście.

Motocyklista miał problem z opanowaniem maszyny

Na nagraniu zarejestrowanym przez kamerkę samochodową, widzimy motocyklistę, który wyprzedza auto autora, aby jako pierwszy dojechać do skrzyżowania. W pewnym momencie jednoślad traci stabilność - wygląda to tak, jakby przednie koło pojazdu straciło przyczepność. Ciężko stwierdzić, czy winne były temu, np. pasy na jezdni lub niewidoczny piach.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Motocyklista mógł doprowadzić do wypadku

Niezależnie od przyczyny - motocyklista wchodzi w zakręt zdecydowanie szybciej, niż powinien (i szybciej, niż planował) i wpada wprost przed prawidłowo jadącego mercedesa.

Szybka reakcja kierowcy niemieckiego kombi pozwala uniknąć uderzenia w jednoślad. Motocyklista miał sporo szczęścia.

Z drugiej strony o „farcie” może mówić też kierowca E-klasy, który uniknął uderzenia w motocykl, by chwilę później prawie zderzyć się z ogromnym TIR-em.

Kierujący mercedesem awaryjnie zjechał na pas do skrętu dla jadących z naprzeciwka w chwili, gdy przejeżdżał obok niego pojazd ciężarowy. Odległość była naprawdę niewielka.

Jak uważacie? Co było przyczyną kłopotów motocyklisty? Wideo zamieszczamy poniżej:

Źródło: zDrogi.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane