TIR wyprzedzanie
Źródło: PiraciDrogowi.pl

TIR wyprzedzał na czołówkę w koszmarnych warunkach. O krok od tragedii - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Lutego 2021

TIR wyprzedzający na czołówkę podczas ogromnej śnieżycy to niecodzienny przypadek. Kierowca samochodu ciężarowego wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni. Jego kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do koszmarnego zdarzenia.

TIR wyprzedzał na czołówkę podczas ogromnej śnieżycy. Kierowca mógł doprowadzić do poważnego incydentu.

Patrząc na poniższe nagranie można zauważyć, że warunki panujące wówczas na drodze były po prostu tragiczne. Obfite opady śniegu skutecznie utrudniały jazdę i mogły spowodować bardzo niebezpieczny wypadek.

Podczas śnieżycy każdy kierujący powinien zachować odpowiednią ostrożność oraz skupienie. W takiej sytuacji bardzo łatwo o poślizg, bądź też kolizję z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Pewien kierowca zdecydował się jednak na manewr wyprzedzania. Kilkutonowym TIR-em!

Do tego niecodziennego incydentu doszło na drodze. drodze pomiędzy Wolinem i Międzyzdrojami w województwie zachodniopomorskim. Zachowanie kierowcy TIR-a mogło mieć tragiczne konsekwencje.

Nie od dziś wiadomo, że śliska jezdnia, pokryta śniegiem to śmiertelna pułapka. Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Policja apeluje do polskich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować odpowiedni odstęp od pojazdów jadących przed nami. Im gorsze warunki, tym większy odstęp. Kierowca TIR-a najwyraźniej nie zdawał sobie z tego sprawy i mógł słono zapłacić za brak podstawowej wiedzy z zakresu bezpiecznej jazdy.

Jego kuriozalny manewr został zarejestrowany przez innego kierowcę, który nagrywał koszmarne warunki panujące wówczas na drodze. Jest to tym bardziej szokujące, że kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się zawodowy kierowca.

Warto podkreślić, że autor nagrania również może mieć sobie coś do zarzucenia. Nagrywanie sytuacji, telefonem trzymanym w ręku mogło skończyć się koszmarnym wypadkiem. Chwila nieuwagi mogłaby go kosztować nawet życie.

Nagranie o ataku zimy, zostało zrealizowane przez Pana Piotra Szalca, łowcę Zachodniopomorskich Łowców Burz. Zarejestrował on kompletnie nieodpowiedzialnego kierowcę TIR-a.

Niestety, ale nie jest to jedyny, groźny incydent, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. W czwartek 11 lutego w miejscowości Kobiernice doszło do groźnego zderzenia samochodu osobowego oraz dostawczaka.

Kierowca Opla chciał wyprzedzić poprzedzające go pojazdy, jednak zrobił to na tyle niepoprawnie, że z wielką siłą wjechał w samochód dostawczy. Siła uderzenia była tak duża, że przód niemieckiej osobówki został mocno zniszczony. Incydent mógł zakończyć się ogromną tragedią.

Źródło: PiraciDrogowi.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł