ZDrogi.pl > Aktualności > Tesla Model S kolejny raz odświeżona. We wnętrzu zaszaleli
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:46

Tesla Model S kolejny raz odświeżona. We wnętrzu zaszaleli

Tesla Model S facelifting 2021
Materiały Prasowe

Tesla Model S to wciąż jeden z najchętniej wybieranych „elektryków". Choć minęło niemal 9 lat od zaprezentowania modelu, to „eska” wciąż sprzedaje się na tyle dobrze, że producent nie planuje zastąpienia jej nową generacją. Oczywiście aktualny model wymaga pewnego uaktualniania, aby zachować konkurencyjność na rynku.

Właśnie przyszedł ten moment - Tesla postanowiła odświeżyć topowy model. Najwięcej zmian zaszło we wnętrzu pojazdu, gdzie najwięcej uwagi przykuwa nowa kierownica... w zasadzie lepszym określeniem byłby wolant.

Z zewnątrz zmieniło się niewiele. Można powiedzieć, że to standardowy pakiet „liftingowy”, czyli nowe zderzaki, kolory, felgi... ale nawet baczne oko może potrzebować chwili, aby odróżnić model na 2021 rok od wcześniejszych odsłon topowego modelu.

Tesla nie zdradziła powodów zastąpienia klasycznej kierownicy wolantem, choć można założyć, że rozwiązanie to raczej nie będzie wygodniejsze od klasycznego.

Tradycjonaliści będą mogli, na szczęście, zamówić zwykłą kierownicę do swojego auta. Na wolancie pojawiły się również przyciski, które zastąpią dotychczasowe dźwigienki. Kierunkowskazy sterowane będą dotykowymi „guzikami” znajdującymi się na ramionach wolantu.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Rozwinięte zostaną pokładowe multimedia. Jedną z największych różnic je przemieszczenie centralnego ekranu. Dotychczas wbudowany był on w deskę rozdzielczą - w nowym modelu powędruje on na górę kokpitu.

Oczywiście zamiast tradycyjnych zegarów za kierownicą zastaniemy 12,3-calowy wyświetlacz. W obu przypadkach poprawiono rozdzielczość, jasność i jakość kolorów.

Nowa kabina prezentuje się nowocześniej i ma być znacznie lepiej wykonana. Chodzi zarówno o jakość materiałów, jak i ich spasowanie. Zgodnie z najnowszym trendem zrezygnowano np. z widocznych nawiewów.

Tesla Model S. Wraz z liftingiem w gamie zagości nowa wersja - Plaid+. Dotychczasowy wariant Performance przemianowany zostanie na wariant Plaid.

Topowa wersja Plaid+ otrzyma akumulatory zapewniające ponad 840 km zasięgu oraz rozpędzać się ma do pierwszej setki w czasie poniżej 2,1 sekundy.

Znamy również polskie ceny odświeżonego Modelu S. Wspomniany Plaid+ jest oczywiście najdroższy i kosztować będzie minimum 614 490 zł. Półkę niższy wariant Plaid o identycznej mocy, ale zasięgu 628 km kosztować nas będzie 529 990 zł.

Wstęp do świata Modelu S, czyli bazowa wersja Long Range przyspieszająca od 0 do 100 km/h w 2,3 sekundy (zasięg 663 km) to wydatek 395 990 zł.

Pierwsze sztuki do klientów trafić mają we wrześniu.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`