ZDrogi.pl
Autostrada poganiacz światła

Youtube.com Bandyta z kamerką

Świecił długimi i prawie spowodował kolizję. Właśnie dlatego tacy kierowcy są niebezpieczni

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Autostrada i droga ekspresowa to miejsca często występowania tzw. poganiaczy. To kierowcy, którzy nie akceptują tych, którzy jadą wolniej (nawet jeśli robią to zgodnie z przepisami) i muszą wyrazić swój pośpiech oślepianiem innych i "siedzeniem"

Autostrady i drogi ekspresowe roją się od poganiaczy

Autostrada i droga ekspresowa niewątpliwie nie są na pewno miejscami, do powolnej jazdy. Niemniej nie jesteśmy w Niemczech i obowiązują nas pewne ograniczenia prędkości. Lewy pas służy do wyprzedzania i nawet jeśli ktoś go ewidentnie tamuje, nie w naszej gestii leży wymierzanie sprawiedliwości.

Na filmie widać, że z początku kierowca audi A4 jechał lewym pasem. Zarówno ciężarówka przed nagrywający, jak i sam autor filmu na prawym pasie, jechali jednak nieco szybciej.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Faktycznie, wiele wskazuje na to, że kierujący audi tamował ruch, bo nie wyprzedzał lewym pasem. Jednak dużo gorsze jest zachowanie kierowcy skody superb w kombi, który próbował samemu wymierzyć sprawiedliwość.

Król autostrady i dróg ekspresowych "wymierza" sprawiedliwość. Prawie spowodował wypadek

Przede wszystkim, widać jak kierowca skody jedzie na zderzaku drugiego auta, co jest bardzo niebezpieczne przy wyższych prędkościach. Ponadto na powtórce w zwolnionym tempie, widać jak na lakierze audi odbijają się długie światła, którymi poganiał kierujący skodą.

Kierowca audi spanikował i zjechał na lewy pas. Tyle że prosto pod koła ciężarówki, która akurat wyprzedzała go z prawej strony.

Na szczęście udało się uniknąć kolizji, choć z początku wyglądało to, jakby do niej doszło. Auto bez problemów odjechało dalej, nie wyglądało też na uszkodzone.

W teorii winnym wypadku jest kierowca audi, który zajechał drogę ciężarówce. Jednak niebezpieczną sytuację sprowokował kierujący skodą, który "poganiał" długimi.

Zestresowany poganianiem kierowca audi zdecydował się ustąpić agresywnemu kierowcy, za co mógł przypłaicić nawet życiem. Dlatego na agresję innych uczestników ruchu powinniśmy reagować ze spokojem i nie dać się zastraszyć drogowym terrorystom.

Warto pamiętać, że używanie świateł drogowych do oślepania innych kierowców, jest karane mandatem. Zgodnie z taryfikatorem, wynosi 200 zł.

Ponadto od czerwca wchodzą nowe przepisy, które m.in. zabraniają jazdy na zderzaku. Kierowcy będą musieli na autostradach i drogach ekspresowych, zachować dystans liczony na podstawie połowy utrzymywanej prędkości (np. jadąc 100 km/h, trzeba zachować 50 m odległości).

Źródło: Youtube.com Bandyta z kamerką

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >