ZDrogi.pl > Na drogach > Opel przecięty na pół po uderzeniu w drzewo. 19-latek prowadził po środkach odurzających
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:57

Opel przecięty na pół po uderzeniu w drzewo. 19-latek prowadził po środkach odurzających

KPP Milicz
KPP Milicz

Niezwykle niebezpieczny incydent na jednej z dróg województwa dolnośląskiego. Młody kierowca zjechał z drogi i z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że był pod wpływem środków niedozwolonych.

Koszmarny początek tygodnia na drogach województwa dolnośląskiego rozpoczął groźny wypadek, do którego doszło na drodze pomiędzy miejscowościami Kotlarka – Czeszyce.

Około godziny 14.00 miejscowe służby zostały poinformowane o przerażającym incydencie z udziałem osobowego Opla.

Wstępne ustalenia miejscowej policji wskazują, że 19-letni kierowca na łuki drogi stracił panowanie nad swoim samochodem, zjechał na lewy pas jezdni, a następnie z wielką siłą wjechał w przydrożne drzewo.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód został dosłownie przecięty na dwie części.

Młody kierowca doznał groźnych obrażeń i niezwłocznie został przetransportowany do najbliższej placówki medycznej.

Bezpośrednim świadkiem tego zdarzenia był kierowca osobowego VW Golfa, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia z oplem. Jego samochód nie został uszkodzony, aczkolwiek ciężarna pasażerka została przewieziona do szpitala na niezbędne badania.

Funkcjonariusze ustalili, 19-latek posiadał prawo jazdy, a także w chwili zdarzenia był trzeźwy. Badanie testerem wskazało jednak, że znajdował się pod wpływem amfetaminy.

W szpitalu od kierowcy została pobrana krew do badań laboratoryjnych na zawartość narkotyków. To od jej wyników będzie uzależnione dalsze postępowanie. Jeżeli potwierdzi ono wcześniejszy wynik, 19-latka czeka surowa kara, a cała sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Tagi: Wypadek Mandat