ZDrogi.pl > Na drogach > Koszmar podczas wyprzedzania. Młody motocyklista z wielką siłą uderzył w dwa samochody
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:57

Koszmar podczas wyprzedzania. Młody motocyklista z wielką siłą uderzył w dwa samochody

OSP Tymbark
OSP Tymbark

Do przerażającego incydentu doszło na drodze krajowej numer 28 w małopolskiej miejscowości Podłopień. Motocykl uderzył w dwa samochody osobowe. W poważnym stanie został przetransportowany za pomocą śmigłowca LPR do szpitala.

Przerażający wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Podłopień w gminie Tymbark. Około godziny 19.00 lokalne służby ratunkowe zostały poinformowane o groźnym zdarzeniu z udziałem motocyklisty.

Miejscowa policja ustaliła, że do incydentu doszło podczas wyprzedzania. 21-letni chciał wykonać manewr, jednak w tym samym momencie 22-letnia kierująca osobową mazdą postanowiła skręcić w lewo na skrzyżowaniu.

>

Niestety, ale w wyniku przeprowadzenia tego manewru doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Młody motocyklista stracił panowanie nad swoją maszyną, a następnie z impetem wjechał w zaparkowanego na poboczu opla.

Na miejscu musiał interweniować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To właśnie za jego pomocą, nieprzytomny motocyklista został przetransportowany do placówki medycznej.

>

Wiadomo, że w chwili incydentu kierująca mazdą była trzeźwa. Tuż po zdarzeniu jeden pas ruchu drogi krajowej numer 28 z Limanowej w kierunku Mszany Dolnej był zablokowany.

Miejscowa policja będzie prowadzić dokładne dochodzenie, które pomoże ustalić dokładne przyczyny, jak i okoliczności tego koszmarnego incydentu.

Źródło: Limanowa.in

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl