ZDrogi.pl > Motorsport > McLaren zaprezentował nowy bolid. Nawiążą walkę z czołówką F1?
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:45

McLaren zaprezentował nowy bolid. Nawiążą walkę z czołówką F1?

McLaren Bolid
Photo by McLaren

McLaren zaprezentował swój bolid na nowy sezon Formuły 1. MCL35M ma nawiązać do najlepszych lat. 

McLaren w poniedziałkowy wieczór 15 lutego zapoznał świat motorsportu ze swoim nowym bolidem - MCL35. Uroczysty debiut miał miejsce w Centrum Technologicznym w siedzibie firmy w Woking.

Nowy sezon to nowe otwarcie dla brytyjskiego zespołu. Lekko zmieniony skład ma być w stanie walczyć o najwyższe cele. Do pupilka, a zarazem przyszłości F1, Lando Norrisa dołączył doświadczony Daniel Riccardo, który ma nadzieje na spełnienie swojego marzenia o zdobyciu mistrzostwa świata. 

"Jesteśmy podekscytowani odsłonięciem naszego zespołu na sezon 2021 z Lando i Danielem na czele, podczas oczekiwania na rozpoczęcie sezonu Formuły. W tym roku mamy niewiarygodnie ekscytujący skład kierowców. Obaj są wielkimi zawodnikami na torze, jak również wspaniałymi charakterami poza nim." - przekazał Zac Brown. 

"Lando to naturalnie utalentowany, szybki i inteligentny zawodnik, który świetnie się rozwija, podczas gdy Daniel to wielokrotny zwycięzca Grand Prix ze świetnym rzemiosłem wyścigowym i wyjątkowym talentem." - dodał Brytyjczyk. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Australijczyk po nieudanym aż dwuletnim pobycie w zespole Renault zdecydował się na zmianę ekipy. Stajnia z Woking obiecała mu lepsze wyniki i możliwość walki z najlepszymi. 

Warto podkreślić, że ubiegłoroczne mistrzostwa McLaren zakończył na wysokiej, trzeciej pozycji wśród konstruktorów. Zacięta walka w czołówce rozbudziła apetyt brytyjskiego zespołu. Dziś McLaren aspiruje do zdobycia najwyższych celów. 

Niestety, ale pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Epidemia równie mocno odcisnęła piętno na środowisku F1. Ograniczyła ona możliwość rozwoju maszyn pod względem aerodynamicznym. Dlatego nowa konstrukcja McLarena posiada jedynie nowe serce, a mianowicie silnik. 

Warto zaznaczyć, że w bieżącym roku 2021 McLaren porzucił silniki Renault i postawił na sprawdzone, a zarazem solidne jednostki napędowe Mercedesa. Wobec tego, oczekiwania fanów są bardzo wysokie. 

 Najważniejsze informacje dla estetów są takie, że model MCL35M utrzymany jest w pomarańczo-niebieskiej tonacji, tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach.  Co ciekawe, motyw tęczy, który ma promować równość i tolerancję, przeniesiono z systemu Halo na tył bolidu.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefinedundefinedundefined