McLaren Bolid
Źródło: Photo by McLaren

McLaren zaprezentował nowy bolid. Nawiążą walkę z czołówką F1?

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Lutego 2021

McLaren zaprezentował światu nowy bolid na sezon 2021. Co ciekawe Brytyjczycy zrobili to jako pierwsi. Utytułowana ekipa chce nawiązać do swoich klasowych lat i marzy o nawiązaniu walki z czołówką F1. Ma w tym pomóc fakt, montowania w bolidach silników Mercedesa.

McLaren zaprezentował swój bolid na nowy sezon Formuły 1. MCL35M ma nawiązać do najlepszych lat.

McLaren w poniedziałkowy wieczór 15 lutego zapoznał świat motorsportu ze swoim nowym bolidem - MCL35. Uroczysty debiut miał miejsce w Centrum Technologicznym w siedzibie firmy w Woking.

Nowy sezon to nowe otwarcie dla brytyjskiego zespołu. Lekko zmieniony skład ma być w stanie walczyć o najwyższe cele. Do pupilka, a zarazem przyszłości F1, Lando Norrisa dołączył doświadczony Daniel Riccardo, który ma nadzieje na spełnienie swojego marzenia o zdobyciu mistrzostwa świata.

"Jesteśmy podekscytowani odsłonięciem naszego zespołu na sezon 2021 z Lando i Danielem na czele, podczas oczekiwania na rozpoczęcie sezonu Formuły. W tym roku mamy niewiarygodnie ekscytujący skład kierowców. Obaj są wielkimi zawodnikami na torze, jak również wspaniałymi charakterami poza nim."- przekazał Zac Brown.

"Lando to naturalnie utalentowany, szybki i inteligentny zawodnik, który świetnie się rozwija, podczas gdy Daniel to wielokrotny zwycięzca Grand Prix ze świetnym rzemiosłem wyścigowym i wyjątkowym talentem." - dodał Brytyjczyk.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Australijczyk po nieudanym aż dwuletnim pobycie w zespole Renault zdecydował się na zmianę ekipy. Stajnia z Woking obiecała mu lepsze wyniki i możliwość walki z najlepszymi.

Warto podkreślić, że ubiegłoroczne mistrzostwa McLaren zakończył na wysokiej, trzeciej pozycji wśród konstruktorów. Zacięta walka w czołówce rozbudziła apetyt brytyjskiego zespołu. Dziś McLaren aspiruje do zdobycia najwyższych celów.

Niestety, ale pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Epidemia równie mocno odcisnęła piętno na środowisku F1. Ograniczyła ona możliwość rozwoju maszyn pod względem aerodynamicznym. Dlatego nowa konstrukcja McLarena posiada jedynie nowe serce, a mianowicie silnik.

Warto zaznaczyć, że w bieżącym roku 2021 McLaren porzucił silniki Renault i postawił na sprawdzone, a zarazem solidne jednostki napędowe Mercedesa. Wobec tego, oczekiwania fanów są bardzo wysokie.

Najważniejsze informacje dla estetów są takie, że model MCL35M utrzymany jest w pomarańczo-niebieskiej tonacji, tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach. Co ciekawe, motyw tęczy, który ma promować równość i tolerancję, przeniesiono z systemu Halo na tył bolidu.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł