ZDrogi.pl
Samochód dostawczy wjechał do fontanny

Facebook.com Park Majowe

Samochód dostawczy wylądował w fontannie, w miejscu zamknięty do ruchu - Wideo

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Samochód dostawczy wjechał prosto do fontanny w Szczecinie, powodując straty wysokości nawet kilkudzesięciu złotych. Pojazd utknął po tym jak pod jego ciężarem ugięły się płytki. Do zdarzenia doszło w strefie wyłączonej z ruchu.

Samochód dostawczy wylądował w fontannie

Samochód dostawczy wjechał na osiedle Majowe w Szczecinie przy ulicy Iwaszkiewicza. Strefa jest zamknięta dla ruchu samochodowego, a fontanna jest częścią deptaku.

Fontannę, gdy jest wyłącozna łatwo ją pomylić ze skwerem, czy placem, ze względu na to, że znajduje się na wysokości chodnika. Jak podaje Wirtualna Polska, pod wpływem ciężaru samochodu dostawczego zarwał się zbiornik podziemny. Powstała dziura, w której pojazd utknął przednią osią.

Według serwisu Szczecin Nasze Miasto, miejsce zabezpieczyło pogotowie lokatorskie spółdzielni mieszkaniowej "Dąb". Jej przedstawiciele szacują straty na kilkadziesiąt tys. złotych.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak podaje TVN24, z reguły wjazd w to miejsce blokują słupki. Jednak akurat tego dnia były zdemontowane. Kurier nie otrzymał od nikogo informacji o żadnych zmianach w okolicy.

Z kolei jak można przeczytać w komentarzach, zostały usuniete jedynie dwa słupki, z wszystkich trzech blokujących wjazd. Łatwo więc wywnioskować, że jeśli stoi w tym miejscu słupek, to raczej nie jest on "dla ozdoby".

Kobieta kierująca autem dostarczała na osiedle dosyć ciężki ładunek, telewizor. Można przypuszczać, że m.in. dlatego wjechała do strefy zamkniętej dla ruchu (o ile w ogóle wiedziała, że takowa tu jest).

Samochód dostawczy był wyciągany dźwigiem

Sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom. Pogotowie drogowe pomogło w wyciągnięciu pojazdu. W tym celu wezwano na miejsce dźwig.

Z kolei kanał na YouTube, Autem Szanuje Zasady podaje, że z początku próbowano wyjąć samochód dostawczy holownikiem, ale ten nie dał rady. Również dźwig z początku miał spore problemy z podniesieniem ciężarówki.

Na miejsce przyjechała również policja. Według portalu Szczecin Nasze Miasto, kierująca została ukarana mandatem wysokości 500 zł. Nie można wykluczyć, że administrator terenu wytoczy sprawę o dokonane szkody.

Nie wiadomo kto zostanie obarczony odpowiedzialnością finansową. Oberwać może się zarówno firmie, kurierowi, ale i zarządcy terenu, jeśli strefa wyłączona z ruchu nie była odpowiednio oznaczona.

Źródło: Wirtualna Polska

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >